با حضور سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، نمایشگاه تخصصی “کودک توانای سرزمین من” در قم افتتاح شد

نمایشگاه تخصصی کودک توانای سرزمین من، با هدف معرفی توانمندی های غنچه های هلال احمر استان قم و با حضور سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر و شماری از مسئولان استانی صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ با حضور شماری از مسئولان کشوری سازمان جوانان و مدیران استانی نمایشگاه تخصصی “کودک توانای سرزمین من” در قم افتتاح شد.

محمد گل فشان در خصوص برپایی نمایشگاه تخصصی ویژه کودک اظهار کرد: نمایشگاه تخصصی کودک توانای سرزمین من، آبان ماه امسال و به مناسبت ۷۲ سالگی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برپا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این نمایشگاه که از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه با مشارکت، مهد کودک های فعال استان قم دایر است.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه تخصصی که با رویکرد معرفی فعالیت های و توانمندی های کودکان برپا شده است ۲۰ مهد کودک فعال در کانون غنچه های هلال حضور دارند.

گل فشان تصریح کرد: بیش از ۳۰ غرفه متنوع در بخش های مختلف نمایش و سرود و کاردستی و صنایع دستی ویژه کودکان و برای بازدید عموم مردم در این نمایشگاه طراحی شده است و تهیه وسایل کاربردی با مواد بازیافتی نیز در راستای حمایت از محیط زیست از دیگر غرفه های این نمایشگاه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه غرفه های بازی و هیجان و مسابقات ورزشی و تفریحی آماده ارائه خدمات به کوردکان است، خاطرنشان کرد: در حاشیه نمایشگاه نیز مسابقات رالی ماشین های کنترلی و بازی های رایانه ای ویژه کودکان همراه با اهدای هدایا برگزار می شود.

وی درباره اهداف مهم برپایی این نمایشگاه افزود: تبیین حقوق کودک و آشنایی کودکان با این حقوق، معرفی توانمندی های غنچه های هلال احمر و فعالیت های سازمان جوانان در این کانون؛ همراه با آموزش های مختلف و همراهی والدین با کودکان و انجام بازی های مشترک از جمله اهداف این نمایشگاه تخصصی است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با تاکید بر اینکه نمایشگاه “کودک توانای سرزمین من” با محوریت معرفی فعالیت های اعضای کانون های غنچه ها از سوی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر برپا شده است، گفت: این تلاش با مشارکت استانداری و شهرداری و بهزیستی استان قم همراه بوده است.

گل فشان به تاکید بر اینکه در این نمایشگاه، آموزش های امدادی ویژه کودکان ارائه می شود تصریح کرد: عموم شهروندان می توانند از صبح ها ساعت ۱۰ تا ۱۳ و عصرها از ۱۶ تا ساعت ۲۲ از نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه های استان قم برپا شده است بازدید کنند.