سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر: رقابت بیش از ۱۱ هزار دانش آموز در پویش «یک = دیگر»

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۱۷ اثر به دبیرخانه پویش ملی «یک = دیگر» که با هدف جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان ایرانی از شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» تشکیل شده بود، رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، رضا بامداد اصل با اشاره به مشارکت ۳۲ استان کشور در این پویش ملی «یک = دیگر»، افزود: استان‌های خراسان‌رضوی با هزار و ۳۲۲ اثر، خراسان جنوبی هزار و ۱۶۳ اثر و هرمزگان با هزار و ۱۰۴ اثر بیشترین آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

وی گفت: کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر استان‌ها با جمع‌آوری آثار در قالب نثر، ‌داستان کوتاه، توصیف، نوشتن نامه(دل نوشته)، شعر، نقاشی و اثر خلاقانه سعی در مشارکت در این پویش ملی دارند. این آثار پس از جمع‌آوری، در هیات داوران مورد بررسی قرار می گیرد و به بهترین آثار بر حسب مقطع تحصیلی جوایزی اهدا و بهترین آثار در کتاب این پویش ملی چاپ خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: جمعیت هلال‌احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و فرهنگی است که صلح و بشردوستی یکی از مفاهیم و اهداف مهم آن به شمار می‌رود، بنابراین ترویج روحیه انسان دوستی همیشه در دستور کار این نهاد اجتماعی قرار داشته است تا با ترویج این روحیه از جنگ و نا‌امنی، تبعیض، ظلم و بی‌عدالتی جلوگیری شود.

وی گفت: جوانان و دانش‌آموزان سرمایه‌های اجتماعی جمعیت هلال‌احمر هستند که با هدف ترویج روحیه انسان دوستی، شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» در ادبیات کشور انتخاب شد تا نسل جوان به آن بیاندیشد و آن را در وجود خود نهادینه کند. این پویش ملی با توجه به شروع سال تحصیلی جدید در میان دانش آموزان ایرانی آغاز شد.

رضا بامداد اصل با اشاره به این که این پویش ملی از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ تا پایان آبان در حال اجراست، گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی، به پیشنهاد دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، کارنوشت طراحی شده پویش درمیان دانش‌آموزان سراسر کشور توسط سازمان جوانان هلال‌احمر و معاونت‌های جوانان استان‌ها در مدارس کشور توزیع شد و هم اکنون این پویش به روز شمار پایان و داوری نزدیک شده است.