سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: هلال احمر باید در حوزه جوانان به اقدمات توانا ساز بپردازد

سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر باید در حوزه جوانان به اقدمات توانا ساز بپردازد و تمرکز خاصی بر جوانان داشته باشد، چرا که جوانان سرمایه گذاری تعیین کننده ای برای امروز و فردا محسوب می‌شوند.

رضا بامداد اصل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: جوانانی که آموزش دیده و توانمند شده اند در نقش های چندگانه خود می توانند به عنوان یاری دهندگان، مبتکران، سفیران فرهنگی و مربیان همتا فعالانه در امر رهبری و مشارکت در فعالیت های داوطلبانه و حاکمیت، مدیریت و خدمات جمعیت های خود، عمل کنند.

وی ادامه داد: تمامی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در دنیا باید در قبال جوامع و موضوع داوطلبی تعهد داشته باشند. چرا که جوامع قدرتمند و منسجم، شالوده ارائه خدمات کاربردی در جمعیت های یادشده محسوب می شوند. بدین معنی که مردم مهم ترین منبع برای پیشرفت خود هستند که تنها با رهبری و هدایت امور توسط آنها امکان حفظ پیشرفتشان وجود خواهد داشت.
سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: باید این را هم در نظر داشت که خدمت داوطلبانه مهم ترین رکن اجتماع سازی است چرا که داوطلبی موجب ترویج اعتماد و احترام متقابل می شود و افراد را ترغیب می کند تا شهروندانی مسئولیت پذیر باشند و محیطی را برای آنها فراهم می سازد که در آن می تواند مشارکت داشته باشند.

بامداد اصل در پاسخ به این سوال که برای افزایش میزان اعتماد عمومی به جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر چه کار باید کرد، نیز گفت: امروزه پیگیری دیپلماسی بشردوستانه برای پیشگیری و کاهش آسیب پذیری در دنیای جهانی شده به عنوان یک اقدام توانا ساز در بین جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر به منظور ترغیب تصمیم گیران و صاحبنظران به این موضوع است.

وی توضیح داد: دیپلماسی بشردوستانه تلاشی چند جانبه است که در آن ضمن تاکید به نیازها و حقوق افراد آسیب پذیر سعی می شود در تمامی فرایند گفتگو ها صدای رسای آسیب پذیران باشد.

سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تحقق منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب را اولویت کاری خود دانست و گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت، همت، هوشیاری و ابتکار جوان ایرانی برای اعتلا و سربلندی کشور، هرگونه کم کاری و سستی در حوزه جوانان خیانت به جریان فکری انقلاب اسلامی و همچنین خانواده شهدایی است که ایران امروز را مدیون آنها هستیم.
وی حرکت بر پایه اجرای محورهای مرتبط با سازمان جوانان در اساسنامه جمعیت هلال احمر را لازمه کار تخصصی این مجموعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر سیاست های کلی سازمان جوانان تقویت و انجام هرگونه فعالیت در حوزه تخصصی خود باشد، یقیناً نتیجه بخش بوده و البته از حاشیه ها نیز در امان خواهد بود.
بامداد اصل تصریح کرد: باید در نظر داشت دور شدن سازمان جوانان از شاکله و فعالیت های اصلی و تخصصی خود آفتی برای ادامه حرکت های انسان دوستانه این سازمان است.
وی با تشریح شرایط کنونی فضای اجتماعی و فرهنگی جامعه جوان کشور با مهم برشمردن حساسیت کار برای جوانان و مطلع بودن از دغدغه‌های آنان صرف زمان زیاد در این مسئله را متذکر شد و تصریح کرد: اگرچه توجه به برنامه ریزی، کار مدون و منسجم به منظور بهره مندی همه جوانان در سراسر کشور وظیفه ذاتی این مجموعه است، لیکن تاکید و اولویت کاری سازمان جوانان زین پس، توجه به رفع نیازهای جوانان در مناطق کم برخوردار و محروم کشور بر اساس بضاعت خود خواهد بود.
سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان بر هم افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت تمامی نیروهای پرتلاش و با پشتکار سازمان جوانان تاکید کرد.
رضا بامداد اصل سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پیش از این مسئولیت های مختلفی همچون مشاور پارلمانی و امور حقوقی رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس کارگروه پیوست فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مشاور رئیس سازمان حج و زیارت در امور جوانان، مشاور معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی و بازرس ویژه رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص عمره دانشجویی و دانش‌آموزی را در کارنامه خود دارد.