دیالیز امیدی برای زندگی بیشتر /بازدید اعضای جوانان هلال احمر زنجان از انجمن خیریه کلیوی زنجان

به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جمعیت هلال احمر و هفته حمایت از بیماران کلیوی اعضای جوانان و داوطلبان  جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان از انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، در این بازدید کارشناس بخش دیالیز انجمن کلیوی زنجان ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان جوانان با تاکید بر اهمیت موضوع پیشگیری گفت: افراد جامعه باید از علائم و نشانه‌های بیماری کلیوی آشنا شوند تا از ورود به دیالیز و نارسایی‌های پیشرفته کلیوی جلوگیری شود.
وی افزود: ورود به دیالیز باعث می‌شود که فرد بیمار هفته‌ای سه بار و به مدت چهار ساعت وقت خود را صرف دیالیز کند و صرف هزینه نیز عاملی برای رویارویی بیمار با مشکلات مالی است.
در ادامه خانم کامران کارشناس انجمن کلیوی زنجان ضمن گزارشی از بخش های مختلف انجمن خیریه کلیوی زنجان گفت : خیرین زنجانی در کنار انجمن کلیوی هستند و بیماران نیازمند را در امور معیشتی و درمانی یاری می‌کنند.
وی افزود : جوانان نیز باید در امور خیر و بشردوستانه پیشگام بوده و برای حفظ سلامتی جامعه در امور تبلیغی همراه انجمن‌های خیریه باشند.
گفتنی است : دیالیز یکی از روش های درمانی موثر برای کسانی که دچار نارسایی شدید کلیه هستند استفاده می‌شود تا ازاین طریق بتوانند با امید بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.
لازم بذکر است: انجمن کلیوی زنجان به عنوان همراه همیشگی جمعیت هلال احمر از کمک های خیرین در بحرانهای اجتماعی  بوده و متقابلا در طول سال های فعالیت انجمن کلیوی هلال  احمر زنجان نیز در تعامل نزدیک نسبت به رفع نیاز های داروئی و درمانی  و سایر موارد مورد نیاز بیماران کلیوی همیار و همراه موثری برای خیریه کلیوی بوده است .
در پایان این بازدید جوانان و داوطلبان  ضمن آشنایی با بخش های مختلف انجمن کلیوی از بیماران دیالیزی بخش دیالیز انجمن با اهدای گل و شیرینی عیادت کردند و هفته حمایت از بیماران کلیوی و سالروز تاسیس سازمان جوانان را گرامی داشتند.