اجرای برنامه های اموزشی و پیشگیرانه در کانون های دانش اموزی در هفته پدافند غیر عامل

در هفته ای که تحت عنوان پدافند غیر عامل یاد شد کانون های دانش اموزی ، جوانان و دانشجویی با انجام فعالیت های آموزشی در مسیر پدافند غیر عامل قدم برداشتند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر استان فارس در مورد هفته پدافند غیرعامل با تاکید بر ضرورت آگاهی‌بخشی به مدارس در زمینه‌ی پدافند غیرعامل افزود : پدافند غیرعامل از مؤثرترین و بهترین روش‌های دفاع در مقابل تهدیدات دشمن است .
وی افزود: فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی در به کارگیری اصول و ضوابط مسایل امدادی است که این امر می‌تواند باعث کاهش آسیب‌پذیری در این زمینه شود .
تجلی اطلاع‌رسانی و آموزش پدافند غیرعامل، را موثر دانست و برای اموزش بیشتر در کانون های دانشجویی و جوانان اقدامات لازم صورت گرفته در کانون ها را مثال زد و همچنین انعکاس اخبار پدافند غیر عامل و مطالب اموزشی را در گورها و صحفات مجازی خواستار شد چرا که آموزش های مجازی ، کمترین هزینه و بیشترین اثرگذاری را برای جامعه هدف را در بر دارد .
آغاز زنگ پدافند غیر عامل همزمان با سایر مدارس در کانون های دانش آموزی سراسر استان فارس و کارگاه های اموزشی در نی ریز، شیراز، مرودشت، خرم بید و کازرون
به مناسبت شروع هفته پدافند غیرعامل زنگ پدافند غیرعامل در مدارس آموزش وپرورش استان فارس و به صورت نمادین در کانون های دانش اموزی هلال احمر به صدا درآمد.
به مناسبت شروع هفته پدافند غیرعامل زنگ پدافند غیرعامل در کانون های دانش اموزی هلال احمر فارس و به صورت به صدا درآمدو آموزشهایی در خصوص پدافند غیر عامل داده شد که کلیه اموزشها بر این مهم که  یکی از این شرایط عامل است که مربوط به نیروهای نظامی است مورد دیگر غیرعامل است که مربوط به غیرنظامی‌ها است. در یک موقعیت مخاطره‌آمیز چه ازنظر طبیعی مانند زلزله یا آتش‌سوزی و یا حمله دشمن خارجی، باید یاد بگیریم چگونه عمل کنیم که کمترین آسیب را ببینیم به دانش اموزان توسط مربیان هلال احمر داده شد.
همچنین در جلسات پدافند غیر عامل در مدارس به این نکته که باید دانش آموزان و شهروندان ما مهارت‌های لازم را برای شرایط مختلف داشته باشند تا در موقعیت‌های مخاطره‌آمیز طبیعی آسیب نبینند. اگر مهارت‌های لازم درزمینه مقابله با بلاهای طبیعی را یاد بگیریم درواقع پدافند غیرعامل را فراگرفته‌ایم.
 برگزاری جلسات اموزشی ویزه مربیان و اعضای فعال کانون های جوانان و دانشجوییقیروکارزین، فراشبند، زرین دشت
همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل جلسات اموزشی کانونی و شهرستانی با حضور اعضای فعال کانون های جوانان و دانشجویی برگزار شد
در این جلساتن اموزشی به اعضای فعال ، جوانان کانون دانشجویی و ازاد و مربیان دوره های پدافند غیر عامل برگزار شد.
برگزاری مانور پدافند غیرعامل در خصوص خروج ایمن و پناه گیری در موقع ایجاد بحران و یا خطر در خنج،لامرد، قیروکارزین ، فراشبند و ممسنی و داراب
در این مانور که با حضور مسئولین و با مشارکت جوانان جمعیت هلال‌احمر، بسیج دانش‌آموزی، آتش‌نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی و شهرداری در مدارس استان فارس به اجرا درآمد حضور اعضای هلال احمر نقش به سزاییی در آموزش و تمرین عملی داشت.
رییس جمعیت هلال احمر قیروکارزین در این مانور ها دانش‌آموزان ضمن تمرین آموزش‌های تئوری به صورت عملی با راه‌های مقابله با حملات و تهدیدات هوایی دشمن، عملیات امداد و نجات، مهارآتش، کمک به دانش‌آموزان مصدوم و غیره را اجرا کردند.
گفتنی است؛ روزهای هفته پدافند غیرعامل از هشتم تا چهاردهم برای حفظ و امادگی جامعه سالم و در کانون های جوانان هلال احمر به صورت یک مبحث تئوری ارائه و داده شد که بیش از ۲۵۰۰ دانش اموز از آموزهای امدادی لازم در پدافند غیر عامل در دوره های یک ساعته و دو ساعته بهره مند شدند.
این برنامه اموزشی نیز در ۱۲ کانون جوانان و دانشجویی و ۱۲۰ کانون دانش اموزی به اجرا در آمد .
همپنین برخی شعب اعضای جوانان هلال احمر نیز در هفته پدافند غیر عامل با حضور در گلزار شهدا به ایثارگران و شهیدان ادای احترام کردند.