آیین افتتاح هشتمین مرحله استانی دادرس در هرمزگان

 آئین افتتاحیه هشتمین مرحله استانی طرح ملی سلامت محور دادرس مدارس استان هرمزگان  با حضور مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمر، مدیرکل محترم آموزش و پرورش و مدیرکل امور بانوان استانداری در مدرسه نور الهدی برگزار شد .

علی اعمی برنطین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در این آئین گفت:در طول هشت سال اجرای طرح دادرس شاهد همکاری و همراهی آموزش و‌پروش استان هستیم که جای قدردانی دارد.
وی افزود:هم اکنون هشتمین مرحله طرح المپیاده آماده دانش آموزی در  مقطع اول متوسطه ۲۵۰ مدرسه استان اجرا می شود که دانش آموزان در این طرح هشت آیتم امدادونجات را آموزش می بینند.
اعمی تصریح کرد:دانش آموزان منتخب هرمزگان در سال گذشته مقامات مختلفی را در سطح کشور به دست آورده اند که قابل تحصین است.
در ادامه این مراسم موسی دادی زاده،مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اهمیت اجرای طرح دادرس در مدارس اظهار  کرد:دانش آموزان یک پنجم جمعیت کشور را تشکیل می دهد که پتانسیل مناسبی برای مقابله و پیشگیری از خطرات احتمالی بشمار می روند.
وی گفت:کشور ما بر روی خط زلزله قرار گرفته و روزانه اخبار متعددی از وقوع زمین لرزه در گوشه کنار به گوش می رسد از این رو وجود افراد آموزش دیده در زمان وقوع حادثه، آسیب های احتمالی را به حداقل می رساند.
دادی زاده افزود: وظیفه اصلی دادرس نجات خود و اطرافیان از خطر است که حوادث ، بلاهای طبیعی و غیر طبیعی  را شامل می شود لذا آموزش مهارت های هشتگانه دادرس زندگی خوب و ایده آل را به دنبال دارد.
وی خاطرنشان کرد:امسال در طرح دادرس ۴۰۰۰دانش آموز در قالب ۲۵۰گروه ۱۴ نفره به رقابت می پردازند که امید می رود شاهد موفقیت دانش آموزانمان در مراحل بالاتر باشیم.