برگزاری دوره بازآموزی مربیان هشتمین دوره طرح ملی دادرس در استان قزوین

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین از برگزاری دوره بازآموزی مربیان هشتمین دوره طرح ملی دادرس در استان قزوین همزمان با هفتاد و دومین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دوره بازآموزی مربیان هشتمین دوره طرح ملی دادرس در استان قزوین همزمان با هفتاد و دومین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد.
نادرمیرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: آموزش در حوزه کمک های اولیه و مهارت های امدادی یکی از ارکان مهم جمعیت هلال احمر است؛ به همین جهت انتقال این آموزه ها به جامعه ی هدف باید با حساسیت خاصی انجام شود.
بنابراین بازآموزی مربیان در این زمینه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که این معاونت در آغاز آموزش های هشتمین دوره طرح ملی دادرس نسبت به انجام آن اقدام نموده است.
وی در پایان افزود: امیدواریم مربیان مجرب ما بتوانند به خوبی در ارتقا سطح آگاهی و مهارت دانش آموزان موثر واقع شوند.
لازم به ذکراست این دوره بازآموزی در دو بخش خواهران و برادران و با مرور سرفصل های: پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی_ریوی(CPR)، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق و اسکان اضطراری برگزار شد‌.