از فراخوان عضوگیری در کانون طلاب شهریار تا پناهگیری و خروج ایمن در کانون دانش آموزی ملارد

همزمان با هفتاد و دومین سالگرد تاسیس هلال احمر فراخوان عضوگیری و تشریح فعالیتهای هلال احمر در کانون طلاب شهریار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛نمایندگان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار به حوزه علمیه رفته و با طلبه ها گرد هم آمدند تا راهکارها و شیوه های تبلیغ و جذب در پذیرش اعضا در کانون طلاب را با بکدیگر اشتراک بگذارند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در حوزه علمیه امام صادق(ع) این شهرستان حضور یافته و پیش از برگزاری درس اخلاق، سخنانی را در رابطه با اهداف و اساسنامه جمعیت هلال احمر، سازمان‌های موجود و فعال در این جمعیت و نحوه عضویت در آنها ،همچنین توضیحات کاملی را در مورد سازمان جوانان‌جمعیت هلال احمر و نحوه تاسیس و عضویت در‌ کانون طلاب را برای طلبه های حاضر، بیان عنوان کرد.

در پایان این دیدار و باتوجه به استقبال جمعیت هلال احمر و حوزه علمیه امام صادق(ع) و همچنین با تاکید و تایید امام جمعه محترم شهرستان شهریار، توافقی در خصوص تاسیس و فعالیت کانون طلاب در این حوزه صورت گرفت.

جذب و سازماندهی،برگزاری کلاس کمکهای اولیه و آموزش های عمومی به طلاب و افزایش سطح علمی و عملی در این زمینه همچنین آمادگی هرچه بیشتر آنان از اهم اهداف این گردهمایی است.

پناهگیری و خروج ایمن در کانون دانش آموزی ملارد

همزمان با گرامیداشت سالگرد تاسیس سازمان جوانان با هدف آشنایی دانش آموزان با مخاطرات طبیعی مانند زلزله با مشارکت جوانان هلال احمر، آموزش پرورش و آتش نشانی در مدرسه طوبی مارلیک برگزار شد.

مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ملارد اظهار کرد:هیچ فرهنگی در جامعه ماندگار و نهادینه نمیشود مگر اینکه از مدرسه و با دانش آموزان شروع شود.

قلیپور گفت: آشنایی دانش آموزان با زلزله و چگونگی مقابله با آن به منظور ایجاد آرامش روانی آن ها،ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، نهادینه کردن آموزش های لازم و آگاهی بخشیدن به این قشر در برابر پدیده های طبیعی از اهداف برگزاری این مانور هاست.

قلیپور همچنین اضافه کرد: در این مانور دانش آموزان پس از شنیدن صدای آژیر در مناطق امن کلاس سالن و حیاط مدرسه پناهگیری کردند.

حمل مصدوم، خروج اضطراری، پناه گیری و چگونگی مقابله با کاهش خسارت های جانی و مالی از جمله مواردی بود که دانش آموزان در این مانور اجرا کردند.