دبیرکل جمعیت هلال احمر: آینده هلال احمر بر حضور جوانان استوار است

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: آینده هلال احمر و ترکیب سازمان‌های داوطلبان، امداد و نجات و تمام ارگان‌های وابسته به این جمعیت به طور قطع و یقین بر حضور جوانان استوار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ محمود رضا پیروی عصر سه‌شنبه در آیین گرامیداشت هفتاد و دومین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با شعار «مهربان خواهیم ماند»  افزود: تقریبا ۹۰ درصد از اعضای جمعیت هلال احمر را جوانان تشکیل داده اند.
وی ادامه داد: قطعا توجه به نسل جوان و آموزش ها و یادگیری ها و تعلیم و تعلم در جوانی نعمتی است که خداوند برای نوع بشر قرار داده و فرصتی است برای ما و شما که از این نعمت خدادادی به اندازه کافی استفاده کنیم.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: شما در سنین جوانی خیلی از چیزهایی را که می توانید به دست آورید در میانسالی و بزرگسالی محال است که بتوانید به دست بیاورید.
پیروی توضیح داد: آن چیزی که آموزش می بینید و آنچه که فرا می گیرید و آن چیزی که از عبادت و خودسازی به دست می آورید چیزی است که در جوانی فقط میسر است.
وی افزود: توصیه من به شما جوانان این است که این فرصت را قدر بدانید و در زندگی ایده آل ها و اهدافتان را مشخص کنید و با افرادی که به نظر شما موفق بودند، مصاحبه داشته باشید.
دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: جوانی فصلی برای خودسازی، تهذیب نفس و یادگیری است.
در ادامه این برنامه از پوستر سامانه جذب اعضای جمعیت هلال احمر توسط رونمایی شد.
همچنین بخش دیگری از برنامه تجلیل از افراد برتر در جشنواره ملی یک ایده، یک زندگی بود که در این بخش از هانیه کریمان از استان خراسان رضوی برای  اپلیکیشن جامع مسیریابی به راه، سهیلا بختیاری از استان قزوین برای تربیت مربی بهرفت، مصطفی براتی از سیستان و بلوچستان برای اپلیکیشن سلامت مسافران،  افسانه براتی از خراسان رضوی برای پیشگیری و کاهش تصادفات در اوقات گرگ و میش تقدیر به  عمل آمد.
در این مراسم مسعود حبیبی رئیس اسبق سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، احمد سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز حضور داشتند.
هر ساله روز پنجم نوامبر مصادف با ۱۴ آبان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ایران گرامی داشته می شود به این امید که با ترویج ارزش های مشترکی نظیر عدالت، همبستگی، بردباری، تشریک، تساوی، احترام، نیکوکاری و بشردوستی در بین انسان ها به ویژه جوانان به صلح و آرامش با شعار «مهربان خواهیم ماند» کمکی شده باشد.