معاون امور جوانان هلال احمر استان مازندران اعلام کرد:

عضویت بیش از ۴۰ هزار جوان و فعالیت ۱۸ هزار عضو فعال در استان مازندران/ استراتژی مشارکت حداکثری راز تثبیت اعضای جمعیت هلال احمر است

معاون جوانان هلال احمر استان مازندران با اشاره به ثبت نام اعضای فعال این معاونت در سامانه جامع جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، گفت: معاونت جوانان استان مازندران حدود 40 هزار نفر عضو به استثنای حوزه دانش آموزی دارد که 18 هزار و 442 نفر از آنها را اعضای فعال ما تشکیل می دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ لیلی احمدی با اشاره به جذب و تثبیت اعضا در این جمعیت افزود: جذب نیرو آغاز کار است و تثبیت این نیروها فرآیندی مهم تر می باشد که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده استان و با برگزاری جلسات هم اندیشی، راهکارهای مناسبی برای تثبیت این نیروها انجام شده است. گرچه مشکلات عدیده ای برای تثبیت نیروها اعم از تعداد زیاد اعضا، بودجه های محدود و نداشتن لجستیک مناسب برای ساماندهی این نیروها وجود دارد اما با اتخاذ راهکار استفاده نفر روز در ماموریت ها برای حضور اعضا در ماموریت ها به گونه ای عمل میشود که هر عضو حداقل یک روز در سال در ماموریت های استان حضور دارد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با تاکید بر برنامه ریزی استراتژی جذب ۴ ساله در فرآیند جذب اعضاء، که از شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶ آغاز شده است؛ تصریح کرد: قریب به ۴۵ هزار عضو به استثنا حوزه دانش آموزی در استان جذب شده اند. که علاوه بر این تعداد، از شش ماه اول سال ۱۳۹۶ تا شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸ نیز بیش از ۱۶ هزار عضو در کانون‌های دانشجویی، جوانان، روستایی و طلاب جذب شده اند که براساس این روند تا پایان سال ثبت نام اعضای جوانان استان در سامانه بیشتر از این تعداد خواهد بود.

وی در همین زمینه ادامه داد: استان مازندران تنها استانی است که برای همه داوطلبان شرایط یکسان ایجاد می کند تا در طول سال همه نیروها بتوانند به صورت داوطلبانه در پست‌ها و ماموریت‌ها حضور یافته و حضور فرد در دو برنامه در شش ماه معیار فعال بودن اوست.

لیلی احمدی با اشاره به استفاده از پتانسل دبیران کانون ها افزود: با انتخاب دبیران جوان، توانمند و خوشفکر تلاش شده است تا مسائل مالی و لجستیکی را پشت سر گذاشته و دبیران شعب با استفاده از توان مجموعه و روابط اقدام به برگزاری اردوها، نشست و همایش‌ها می کنند تا بتوانند ارتباط اعضا را با یکدیگر نزدیک کنند تا در مواقع بروز حوادث هماهنگ وارد عمل شوند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان مازندران در حال حاضر با ۱۹ شعبه و یک دفتر نمایندگی در محمود آباد، دارای ۶۰ کانون دانشجویی، ۸۵ کانون روستایی، ۷ کانون طلاب، ۳۸ کانون جوانان، قریب به  ۵۰۰ کانون دانش آموزی و بیش از یکصد کانون غنچه های هلال دارد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به آموزش های برگزار شده ویژه اعضا گفت: اعضا پس از ورود به سازمان جوانان دوره مهارت داوطلبی و ‌آموزش امداد و کمک های اولیه، عمومی امداد و نجات و دوره های تخصصی تر را سپری می کنند تا در زمان لزوم با امدادگران سازمان امداد و نجات نیز همکاری کنند.

لیلی احمدی با اشاره به استراتژی نفر به روز در اجرای طرح ایمنی و سلامت افزود: ۳ هزار نفر از اعضای جوانان استان مازندران در استراتژی نفر به روز در پست های ایمنی و سلامت نوروزی حضور داشته و هر عضو تنها یک روز به صورت داوطلبانه با سازمان همکاری کرد تا شاهد مشارکت حداکثری اعضا در این طرح باشیم. در پایان اجرای طرح نیز طی قرعه کشی که از بین امدادگران،‌ داوطلبان و جوانان انجام شد، ۷۲ نفر به سفر عتبات و عالیات اعزام شدند.

وی خاطر نشان کرد: استان مازندران در حوزه جوانان طی سال های گذشته تندیس فداکاری دانشجویی را کسب کرد و همچنین درهفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان، حائز رتبه های برتر کشوری در کانون روستایی و کانون جوانان و چندین سال رتبه برتر معاونت جوانان کشور را کسب کرده است.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به گسترش فعالیت های بشردوستانه درجامعه گفت: باید سعی شود فرهنگ بشردوستی و فعالیت های انسان دوستانه در اعضای جوان که فعالان اجرایی هلال احمر هستند تقویت و نهادینه شود که این مهم با برگزاری نشست ها، کارگاه های آموزشی، اردوها و تشویق های خاص صورت می گیرد.

لیلی احمدی با تاکید بر رسالت اصلی سازمان جوانان در فرهنگ سازی و پیشگیری تصریح کرد: اعضای سازمان جوانان در راستای فرهنگ سازی، ایمن سازی، کاهش مخاطرات و آموزش به هموطنان تلاش دارند که با کاهش این مخاطرات به هموطنان و امدادگران جمعیت هلال‌ احمر کمک کنند.

وی در همین زمینه ادامه داد: از جمله برنامه های انجام شده توسط این معاونت پست ایمنی و سلامت، ‌برگزاری ایستگاه‌های سلامت، پایش قند و فشار خون، دوستی با طبیعت، کمپین‌های نه به تصادفات جاده‌ای، نه به اعتیاد و نه به غرق شدگی، بازدید از خانواده‌های شهدا، ‌ایثارگران و آزادگان، ‌بازدید از خانه‌های سالمندان که در قالب گسترش هدف تامین احترام انسان‌ها و ترویج فرهنگ بشردوستی است اقدام به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می کند.

احمدی در پایان با اشاره به فعالیت های مستمر اعضا در راستای تحقق اهداف عالی جمعیت هلال احمر در تمامی کانون های جوانان، دانشجویی، طلاب، روستایی و دانش آموزی یادآور شد: این سازمان برنامه های خود را بر اساس اهداف اصلی جمعیت و در جهت تامین احترام انسان‌ها، صلح و دوستی وحمایت از سلامت انسان‌ها برنامه ریزی و اجرا می کند. و به عنوان مثال می توان به برگزاری کمپین‌های مختلف از جمله نه به اعتیاد اشاره کرد که به سلامت جامعه و کاهش آسیب اجتماعی در سطح استان کمک می کند، و همچنین در کمپین نه به غرق شدگی، اعضای جوان با حضور در سواحل دریا به مسافران مکان های مناسب برای شنا را معرفی می کنند و در کمپین دوستی با طبیعت در جنگل‌ها،‌ سواحل و مراتع مسافران را به دوستی با طبیعت دعوت می کنند.