سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر: اطلاعات ۶۰۰ هزار جوان و داوطلب در سامانه جامع عضویت هلال‌احمر ثبت شد

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: در برنامه ۵ ساله جمعیت هلال‌احمر باید ۲ میلیون نفر عضو جذب شوند که تاکنون اطلاعات ۶۰۰ هزار نفر از جوانان و داوطلبان در سامانه جامع عضویت هلال‌احمر ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛

علی گنج کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اطلاعات این ۶۰۰ هزار نفر توسط شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور بازیابی و اضافه شده است.

وی ادامه داد: نظر مسئولین ارشد جمعیت هلال‌احمر این است که عضویت ۲ میلیون نفر برای سازمان جوانان با قدمت ۷۲ سال بسیار کم است و برای رسیدن به این هدف نیازمند مولفه‌ها، بودجه، امکانات و نظایر آن هستیم که در حال بررسی و رفع این مشکلات هستیم تا با جذب حداکثری به فعالیت خود ادامه دهیم.
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: سازمان جوانان در حال حاضر در بیش از هشت هزار مدرسه و هزار و ۲۰۰ دانشگاه حضور دارد و هدف ما حضور در همه مدارس کشور و موسسات آموزش عالی است.
گنج کریمی تصریح کرد: کانون‌ها برای استقرار در همه موسسات آموزش عالی، افزایش جذب و فعالیت بیشتر نیازمند مسائل انگیزشی و سخت افزاری است که با هماهنگی‌های انجام شده سازمان جوانان این خدمات را در اختیار کانون‌ها قرار می‌دهد تا روند جذب و عضوگیری به صورت مستمر در طول سال انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: کانون‌های سازمان جوانان فعال هستند و ما از اینکه شعب، محور کار جذب و سازماندهی باشند به سمت نقش آفرین کردن دبیران رفتیم. حکم دوم برنامه پنج ساله نیز این موضوع را تاکید می کند که دبیران به عنوان رهبران آینده بتوانند در کانون هایشان مدیریت کنند و به جذب حداکثری دست پیدا کنند.
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: کانون‌های طلاب از ظرفیت‌های دیگری است که روند رو به رشدی را در سال های اخیر داشته است و در حوادث نیز کمک‌های خوبی بویژه در حادثه سیل پل دختر داشتند.
گنج کریمی افزود: یکی از اهداف سازمان جوانان بحث تثبیت و نگهداری اعضای فعال این سازمان است که جلسات متعددی برای برنامه‌ریزی و کشف راهکارهای مناسب انجام داده است.
وی خاطر نشان ساخت: در بحث نگه‌داشت نیروها، داوطلبان سازمان جوانان در تیم‌های سحر ساماندهی شدند، ‌طرح پیمان که حدود ۵۰ هزار داوطلب را درگیر کرده است و طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت)، ‌ آموزش‌های لازم امدادی را به دانش آموزان ارائه کرده است تا علاوه بر کمک کردن به خانواده‌های خود، تاب‌آوری را در مدارس و خانواده افزایش دهند و در حوادث از ظرفیت این قشر نیز استفاده شود.
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی به شدت نیازمند هم افزایی با سازمان داوطلبان هستیم، به عنوان مثال مجتمع‌های دانش‌آموزی ما در چهار استان کشور بودجه ثابتی دارند اما اعتبار لازم تخصیص داده نشده است. در این مجتمع‌ها نیازمند استفاده از توان داوطلبان هستیم.
وی تصریح کرد: سازمان جوان جمعیت هلال‌احمر دارای نیروی جوان، خوش فکر و با انگیزه است که ایده‌های خوبی را ارائه می دهد، اما برای اجرائی شدن آن نیازمند حمایت مالی است. در صحبت‌هایی که با سازمان جوانان شد، این سازمان ضمن تامین مالی، هدایتگری‌های خاص را به ایده‌های خلاق سازمان جوانان ارایه می‌دهد.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمانی داوطلب محور، اصول مدار و دارای تعامل سازنده با جهان است که با ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و مسئولیت پذیری میان جوانان، ظرفیت آنها را برای افزایش برخورداری انسان ها از کرامت، سلامت، محیط زیست سالم، صلح و احترام به کار می گیرد.

این سازمان، نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی هدایتی و تربیتی، جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده، سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل کرده و امور خود و جامعه را به طور موثری اداره و هدایت کنند.