معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان: ثبت نام بیش از ۱۸ هزار عضو سازمان جوانان در سامانه جامع جوانان وداوطلبان/ سازمان جوانان بازوی توانمند جمعیت هلال احمراست

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: 18هزار و 96 نفر تاکنون در سامانه جامع جوانان وداوطلبان جمعیت هلال‌احمرثبت نام کردند که شامل دو گروه شرکت کنندگان در برنامه های ابلاغی و جوانانی که به صورت خودجوش در مراسم و برنامه های این سازمان حضور دارند، هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ علی رضا میری افزود: این ثبت نام هر ساله با هدف گسترش شبکه‌ فعالیت‌های انساندوستانه به خصوص درزمان بروز حوادث  است که در حوزه دانشجویان، جوانان، طلاب و دانش آموزان انجام می شود.

وی گفت: ۱۴ شعبه و ۵ شعبه تازه تاسیس به صورت دفتر نمایندگی در  فنوج، قصر قند ، میرجاوه، نیمروز و هامون فعالیت می کنند. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، با آغاز سال تحصیلی عضوگیری دانشجویان در دانشگاه های سراسری، پیام نور، غیرانتفاعی و فرهنگیان زابل و ایرانشهر انجام می شود. تفاهم نامه ای نیز با دانشگاه فرهنگیان منعقد شده است که آموزش های مقدماتی را به دانشجویان جدید الاورود ارائه می کند.

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری اردوهای فرهنگی برای اعضای فعال کانون های دانشجویی تصریح کرد: یکی از اقدامات معاونت جوانان استان برگزاری دوره‌های توان افزائی برای کانون‌های دانش آموزی و دانشجویی با ظرفیت ۱۷۰ تن در شهر مشهد بود.

علی رضا میری خاطر نشان کرد: برگزاری گردهمایی‌ المپیادهای فرهنگی از جمله دادرس، ‌مسابقات، ‌کوهپیمایی، حضور در نماز جمعه، ‌پایش قندو فشار خون در ایستگاه های سلامت و … از جمله برنامه هایی است که برای تثبیت وتوان افزائی این اعضا برگزار می شود.

وی یاداور شد: جوانان این معاونت توانسته‌اند مقام دوم در المپیاد دادرس دانش آموزی کشوری درسال‌جاری، میزبانی مسابقات فرهنگی دانش آموزی در سال گذشته و مقام اول مسابقات کشوری دانش آموزی در بندر انزلی، حائز رتبه شوند.

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تفاهم شیعه و اهل تسنن در برنامه های جمعیت هلال احمر استان افزود: با توجه به این موضوع که این استان هزار و ۳۰۰ کیلومتر مرز دارد، شرایط اجتماعی و فرهنگی استان متفاوت است و شرایط معیشتی این استان به سبب شرایط جغرافیایی خاص است؛ اعتباراتی که برای این استان در نظر گرفته شده است بسیار محدود است.

علی رضا میری سه چهارم افرادی که در سایت ثبت نام کردند اعضای فعال معاونت جوانان استان هستند. این استان با وجود همه محدودیت ها در طرح دادرس سال ۹۵ با آموزش ۱۲ هزارو ۲۰۰ نفر ۳ برابر حجم ابلاغیه، در سال ۹۶ با آموزش ۱۵هزار و ۳۰۰ نفر دو برابر ابلاغیه سازمان را محقق کرده است و سال ۹۷هزار و ۲۲۰ نفر از آموزش های این معاونت بهره مند شدند.

وی گفت: در استان های مرزی نیازها، مشکلات و مسائل متفاوت است و باید با برنامه ریزی و اعتبار سنجی مناسب اعتماد جوانان به ویژه در شهرهای مرزی را بالا و اقدام به جذب آنها کنیم.

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان افزود: تعامل فرهنگی با سایر استان ها، برگزاری همایش ها سراسری، نشست ها، دوره های توان افزایی، اردوها …. می تواند اثر بسزایی در تثبیت اعضای جذب شده دارد .باید به کانون های دانشجویی اعتبار داد زیرا آنها ذهنی خلاق دارند و با کمک گرفتن ازآنها می توان بر مشکلات استان فائق آمد.

در برنامه های ابلاغی استان سیستان و بلوچستان و سازمان جوانان سعی می شود مباحث فرهنگی بر اساس موقعیت های جغرافیایی این استان، گستردگی جغرافیایی، شرایط مرزی، حضور اقوام اهل تسنن در جنوب و اهل تشیع در شمال این استان درنظر گرفته شود و کانون های دانشجوی، دانش آموزی، طلاب و روستایی با تمام توان در استان فعالیت می کنند.