شروعی نو برای فعالیت کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه فرهنگیان کردستان 

جلسه ی هماهنگی مدیران و کارشناسان جمعیت هلال احمر کردستان و دانشگاه فرهنگیان استان در رابطه با شروع فعالیت کانون های دانشجویی هلال احمر دانشگاه برگزارشد و آموزش کمک های اولیه 22 ساعته برای دانشجویان در دانشگاه شروع شد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ کارشناس دانشجویی و جوانان معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان به فعالیت های فرهنگی و بشردوستانه سازمان جوانان اشاره نمود و گفت: سازمان جوانان امسال هفتاد و دومین سال تاسیس خود را پشت سر میگذارد در حالیکه یک هزارکانون دانشجویی در کل کشور داریم و یکسری کانون در سازمان جوانان اعم از خواهر و برادر در سازمان جوانان سازماندهی شده است و به فعالیت مشغول می باشد.
حامد صالح پور از فعالیت سازمان جوانان گفت و بیان نمود: که این سازمان اخیرا فعالیت هایی تحت عنوان باشگاه دنبال می کند اعم از: باشگاه محیط زیست، سلامت یاران، رسانه و فضای مجازی، حامیان سلامت روان، کارآفرینان، جوانان ورزشکار، هواداران فرهنگ و هنر و باشگاه قرآنی که هر فردی می تواند به صورت داوطلبی فعالیت داشته باشد.
حامد صالح پور در ادامه از اهداف و اصول هفتگانه هلال احمر نام برد و به استراتژی yes اشاره کرد و تصریح کرد: سازمان جوانان بر اساس این استراتژی مهم که هر ده سال یکبار در نهضت بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر کل، دنیا فعالیت های خود را سازماندهی می کند که جوانان به عنوان رهبران آینده، جوانان به عنوان داوطلبان و همچنین به عنوان بهره مندان از اصول اصلی این استراتژی است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان کردستان طی ارزیابی هایی که طی چند سال گذشته از طریق سازمان جوانان انجام شده و در فعالیت های فرهنگی جزو پنج استان برتر جمعیت هلال احمر ایران بوده و این موفقیت فقط با همت و برکت حضور جوانان و فعالیت آنان بوده است.
صالح پور به آموزش های جمعیت هلال احمر اشاره نمود و افزود: طبق فعالیت هایی که در سازمان جوانان برنامه ریزی می شود تلاش شده که جوانان را در حوزه های ارزش گذاری و آموزش و فرایندهای شکل گیری فعالیت خود سهیم کند و علاوه بر فعالیت های آموزشی خود، آموزش کمک های اولیه، پایه داوطلبی، آموزش های امداد و آموزش های تخصصی دیگر اجرا  می گردد و تلاش است به عنوان یک رسالت کلی در حوزه ی مدیریت بحران، این آموزش ها عمومی و همگانی در جامعه انجام شود.
شایان ذکر است در ادامه جلسه اول دوره آموزشی کمک های اولیه  توسط یکی از مربیان جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شروع شد که جلسات بعدی آموزش در روزهای آتی ادامه خواهد داشت و با طرح سوالاتی به ۴ نفر از دانشجویان جعبه ی کمک های اولیه هدیه داده شد.