ارائه “خدمات امدادی” جوانان هلال‌احمر ایلام  به ۷ هزار و ۹۳۷ نفر در طرح همنوا با کاروان نینو

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی ( تست فشار خون و پانسمان) به 7 هزارو 937 نفر در پست های راهنمایی زائرین اربعین حسینی(ع) در ایلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام از ابتدای طرح (۱۷مهر تا ۲۹ مهر) جوانان جمعیت هلال‌احمر استان ایلام  به ۷ هزار و ۹۳۷ نفر خدمات امدادی ( تست فشار خون و پانسمان) در پست های راهنمایی  زائرین اربعین حسینی(ع) با شعار همنوا با کاروان نینوا خدمات امدادی ارائه دادند.

علی اصغر علی اکبری گفت: این جوانان در ایام اربعین به فراخور مراجعه زائران و مواجهه با زائرانی که نیاز به کمک دارند، خدماتی از جمله تست فشار خون، پانسمان، بانداژ ارائه می کنند.

علی اکبری ادامه داد: سازمان جوانان هلال احمر نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی، هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به شکل موثر اداره و هدایت کنند.

وی ادامه داد: ۵۸۳ نفر از جوان هلال احمر از ۱۷ تا ۲۹ مهر نیز در پست های راهنمایی زائرین حضور داشتند که به ۳۱ هزار و ۳۴۸ مورد راهنمایی زائران، ۳۱۸ مورد کمک به ناتوانان، توزیع ۵۷ هزار و ۹۶۱ بسته فرهنگی و تبلیغاتی و ۵  هزار و ۱۳۷ مورد خدمت در ایستگاه های صلواتی عنوان کرد.