فعالیت های مذهبی و خدمات جوانان هلال احمر فارس به زائرین و عزادارن اربعین سید و سالار شهیدان

خدماتی که جوانان هلال احمر استان فارس در مسیر های پیاده روی اربعین انجام دادند از جنس خلوص که در امتداد اقدامات بشردوستانه سازمان جوانان تشکیل شده و با حضور اعضای جوانان هلال احمر بوی تسکین آلام بشری و ایثارگری از آن استشمام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در مورد انجام فعالیت های جوانان هلال احمر فارس گفت: اعضای جوانان هلال احمر در موکب های برپا شده از انجام و ارائه خدمات سلامت تا اقدامات مذهبی و عزاداری های مختلف در کانون در اربعین امام حسین همراه با حضرت زینب در این مراسم مذهبی شرکت کردند.

وی در ادامه گفت: جوانان هلال احمر لارستان نقطه آغازین فعالیت جوانان به طور رسمی بود که در اربعین حسینی با برگزاری زیارت عاشورا و مراسم عزاداری در این مراسم مذهبی شرکت کرده  و پایان ماه صفر برنامه‌های مختلف نیز دارد.

جوانان هلال احمر شهرستان نی ریز، رستم، قیروکارزین، لارستان و جهرم در سال های اخیر که پیاده‌روی اربعین رنگ و بوی خاصی به خود گرفت از این قافله عقب نمانده و با تشکیل موکب مشغول انجام خدمت به زائران امام حسین(ع) در مسیر تشرف به کربلا شده اند.

توزیع شربت ، ارائه خدمات سلامتی به زائران در مسیر خروج از مرز از جمله اقداماتی است که این عزیزان به زائرین حرم امام حسین ارائه کردند.

معاون امور جوانان همچنین از شور و هیجان اربعین در بین اعضای کانون های غنچه های هلال احمر فیروز اباد، خرم بید ، سپیدان و زرین دشت خبر داد و گفت: برگزاری مراسم عزاداری، زیارت عاشورا و قصه های کربلا در کانون های غنچه های هلال احمر با هدف شناخت مفاهیم نهضت کربلا برای کودکان و اعضای کانون های غنچه های هلال احمر انجام گرفت.

معاون امور جوانان در ادامه ارائه خبر گفت: اربعین فضایی جهانی دارد و شور و هیجانی در بین اعضای جوانان ایجاد کرده است وصف ناشدنی و حرکتی است که هر کس خودش باید با چشم خود ببیند، این شور و نشاط حرکت خدایی است .

پخت آش نذری، برگزاری زیارت عاشورا در موکب مردمی در شهرستان رستم از اقدامات بی نظیر جوانان هلال احمر استان فارس از شهرستان رستم در روز اربعیتن حسینی بود.

همچنین اعضای جوانان هلال احمر شهرستان مرودشت با پیاده روی به سمت تپه شهدای گمنام، موکب جوانان هلال احمر نی ریز و ارائه خدمات به زائرین کشورهای افغانستان و پاکستان در مسیر تشرف از دیگر اقدامات باشکوه جوانان هلال احمر استان فارس در اربعین حسینی بود.