خدمت رسانی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به زائرین اربعین پایان یافت

4729  نفر زائر پاکستانی اربعین حسینی در چادرهای هلال احمر  سیستان و بلوچستان اسکان یافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، رسول راشکی مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:  ۴۷۲۹ زائر پاکستانی از ۱۲ لغایت ۲۷ مهر توسط نجاتگران این  جمعیت درشهرستانهای میرجاوه  و زاهدان اسکان اضطراری داده شدند.

رسول راشکی اظهار داشت: ۸۹۱ نفر از زائران از خدمات درمانی و سرپایی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان توزیع  ۱۵۴۸ تخته پتو ،  ۸۲ تخته موکت  و ۱۰۰۰ عدد ماسک  را از جمله اقلام توزیع شده بین زائران عنوان کرد. همچنین تعداد ۵۲ دستگاه چادر جهت اسکان اضطراری زوار نصب و پذیرای این عزیزان شد .
همچنین جابجایی ۸۳۲ نفر از بیماران و سالخوردگان توسط نجاتگران با ویلچر و حمل ۹۶۴ مورد اسباب و وسایل زائرین  از دیگر خدمات ارائه شده به این عزیزان است.

وی همچنین گفت: از دیگر اقدامات فرهنگی انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه برپایی موکب اتحاد با همکاری اداره ارشاد و کانونهای فرهنگی و هنری و  توزیع  ۴۰۰ جلد قرآن مجید با ترجمه اردو  و توزیع  ۱۲۰۰ برگ پوستر های مذهبی در بین زوار و مهمانان پاکستانی بوده است .

راشکی افزود: خدمات امدادی  به زائران اربعین حسینی در این منطقه با حضور  ۳۶۴ نفر روز نجاتگر و پرسنل و بکارگیری ۷۰ دستگاه خودروی آمبولانس و امدادی  انجام گردید و با توجه به پایان یافتن ورود زائرین به کشور خدمات رسانی در منطقه میرجاوه و زاهدان  نیز به پایان رسیده است.