مراسم عزاداری اربعین در کانون های جوانان استان بوشهر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از فعالیت اعضای جوانان در مراسم عزاداری اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر، اعضاء جوانان در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین به ارائه خدمات امدادی پرداختند. جوانان هلال  احمر در قالب تیم های سحر بصورت پیاده و تیم های سیار در مسیر راهپیمایی عزاداران حسینی خدمات ارائه دادند.

آمنه غریبی گفت: یکی از فعالیت های این مجموعه خدمات تیم های سحاب یا سامانه حرکتی امدادی و بشردوستانه می باشد.

وی افزود: با توجه به مشارکت و حضور حداکثری مردم در این روز و به مراتب ازدحام و گرمای حاکم در محیط، حضور تیم های امدادی میتواند کمک شایانی به برگزاری هرچه بهتر این مراسمات نماید.

وی خاطرنشان کرد: اعضا حاضر در این تیم ها آموزش های عمومی و تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی را برای موارد خاص گذرانده اند.

غریبی در ادامه به برپایی ایستگاه های صلواتی در شهرستان های استان بوشهر اشاره کرد و گفت: به همت اعضای جوان در مسیر حرکت عزاداران حسینی در روز اربعین ایستگاه صلواتی برپا شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: هر کس در برگزاری مراسمات مذهبی به نوعی مشارکت می نماید و جوانان این سازمان نیز با برپایی ایستگاه صلواتی از عزاداران حسینی پذیرایی کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر همچنین از مشارکت و حضور اعضای کانون روستایی در مراسم جاماندگان اربعین خبر داد. و گفت: همه ساله در سراسر استان مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین برگزار می شود و خیل عظیمی از عاشقان امام حسین ( ع) که به هر نحوی نتوانستند در این حرکت حسینی حضور پیدا کنند با حضور در این مراسم به عزاداری میپردازند.

وی افزود:در این مراسم که با نام حرم تا حرم برگزار شد کانون روستایی شهرستان با مشارکت در اجرا و همچنین با حضور اعضای جوان خود به خدمت رسانی پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به فعالیت اعضای کانون غنچه های هلال گفت: عشق و علاقه به اهل بیت را از کودکی به ما آموخته اند و ما نیز در گسترش و انتقال نسل به نسل آن مسئولیم آمنه غریبی تصریح کرد: باید درس های عاشورا و کربلا را از کودکی به فرزندان خود بیاموزیم تا شعور حسینی را در خود بوجود آورند.

وی افزود: حضور غنچه های هلال احمری در این مراسم باعث رشد معنوی آنان خواهد شد.