جوانان هلال احمر در کنار و همراه زائران اربعین

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جوانان این سازمان براساس گزارش روز گذشته ۲۵۸ هزار و ۴۳۹مورد خدمت به زائران اربعین حسینی ارائه دادند.

علی گنج کریمی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: از مجموع خدمات ارائه شده از سوی تیم‌های جوان سازمان ۱۳۴ هزار و ۲۰۵ مورد خدمات در خاک عراق و بقیه در داخل ایران بوده و همچنین  در این مدت ۵۴ هزار و ۶۶۶ زائر به مراکز درمانی و ۷۰ هزار و ۱۹۶ زائر نیز به اماکن مورد نیاز ارجاع داده شدند.

وی در ادامه به خدمات ارائه شده از سوی اعضای این سازمان در داخل کشور اشاره کرد و گفت: جوانان هلال احمر از ابتدای اجرای طرح خدمت به زائران حسینی در ایام اربعین با حضور در قرارگاه‌های مرزی، در مجموع به ۱۲۴ هزار و ۲۳۴ زائر خدمات ارائه کردند.

گنج کریمی خدمات ارائه شده از سوی جوانان هلال احمر به زائران در داخل کشور را شامل ۴۰ هزار و ۷۸۵ مورد راهنمایی زائران، ۲ هزار و ۲۰۶ مورد کمک به ناتوانان، ۵۹۴ مورد تست قند خون، ۹ هزار ۱۹۸ مورد اندازه گیری فشار خون، توزیع ۶۳ هزار و ۳۴۶ بسته فرهنگی و تبلیغاتی و چهار هزار و ۷۲ مورد خدمت در ایستگاه های صلواتی عنوان کرد.

اربعین مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان جهان در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا است.
هر ساله شیعیان زیادی به صورت پیاده و سواره به سوی کربلا برای زیارت مزار امام حسین (ع) عزیمت می کنند، این سنت از قدیم الایام در میان مسلمانان مرسوم بوده است.

شمار زائران کربلا در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و به یکی از بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان تبدیل شده است.
راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نماد وحدت مسلمان جهان است چرا که در این روز همه مسلمانان از سراسر جهان به سمت کربلا در حرکت هستند.
مسافت پیاده ‌روی اربعین میان دو شهر نجف و کربلا حدود ۸۰ کیلومتر است و هزار و ۴۵۲ ستون در این مسیر وجود دارد که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
برای پیاده ‌روی کل مسیر زمانی در حدود ۲۰ تا ۲۵ ساعت لازم است و بهترین زمان برای شروع این پیاده روز ۱۶ صفر است.