الگوی ایثار و از خودگذشتگی در راه زائرین بارگاه حضرت سیدالشهدا (ع)

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از نهمین روز خدمت رسانی جوانان هلال احمر استان کرمانشاه به زائران اربعین امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان این خبر افزود: اعضا جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز همانند سایر اعضا جوانان استان های مرزی و خدمات رسان به زائران اربعین شهادت امام حسین(ع) به صورت رسمی از ۱۷ مهرماه پست های راهنمای زائرین اربعین حسینی خود را برپا نموده و مشغول خدمات رسانی به عاشقان ساحت اهل بیت نبوت می باشند و با توجه به خیل عظیم زائران امسال این طرح تا ۳۰ مهرماه ادامه خواهد داشت.

مختار اسدیان تصریح کرد: امروز و مصادف با نهمین روز از آغاز طرح راهنمای زائران اربعین حسینی(ع) با شعار همنوا با کاروان نینوا اعضا جوانان همچنان در حال خدمات رسانی به زائران در پست ها می باشند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه افزود: محور فعالیت‌های جوانان در پست های فوق الذکر شامل ایستگاه سلامت، ایستگاه فرهنگی و حمایتی خواهد بود که خدمات حوزه سلامت شامل تست فشار خون، تست قند خون، توزیع اقلام امدادی و بهداشتی، انتقال نکات لازم پیرامون مراقبت از خود در سفر، خدمات فرهنگی شامل برپایی خیمه نماز و برگزاری نماز جماعت و پاسخگویی به مسائل شرعی توسط اعضا کانون طلاب، توزیع بسته‌های فرهنگی_مذهبی به منظور اشاعه فرهنگ حسینی خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه ۶ پست به صورت ۱۲ ساعته در مناطق پرتردد در حال خدمات دهی به زائران میباشند که علاوه بر آن تعداد ۶ خیمه نماز نیز برپا شده که فریضه نماز به صورت جماعت در آن ها اقامه می شود.