طرح ملی دادرس باعث توانمند سازی دانش آموزان در حوزه فعالیت های اجتماعی می شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان از برگزاری جلسات هماهنگی و توجیهی مربیان دادرس در سطح شعب جمعیت هلال احمر استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدر علی خانبازی با بیان اینکه طرح ملی دادرس باعث توانمند سازی دانش آموزان در حوزه فعالیت های اجتماعی می شود و موضوع آموزش مباحث امداد و کمک های اولیه در مدارس از اهمیت خاصی برخوردارست  اظهار داشت : بدین منظور جلسات هماهنگی و توجیهی مربیان دادرس در سطح شعب جمعیت هلال احمر استان اصفهان برگزار گردید .

وی با اشاره به اینکه بازبینی و بررسی مجدد دستورالعمل طرح دادرس ضرورتی دوچندان پیدا می کرد ، افزود : در این جلسات به این موضوع پرداخته شد.

خانبازی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه آموزش های لازم برای رویارویی با حوادث برای کودکان پایه هشتم ضرورت دارد در طرح دادرس هرساله دانش آموزان پایه هشتم  با مباحث اسکان و تخلیه اضطراری ، حمل مصدوم ، احیای قلبی ریوی (CPR)، پانسمان ، آتل بندی و اطفای حریق آشنا می گردند .

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان خاطر نشان ساخت :  اولویت مهم در اجرای طرح ملی دادرس ، یادگیری فعالیت ها به صورت جمعی است و در این برنامه سعی می شود تا دانش آموز از فعالیت های فردی به سمت فعالیت های اجتماعی سوق داده شود.