اجرای برنامه های هفته ملی کودک در شعب هلال احمر خراسان رضوی

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی از اجرای برنامه های هفته ملی کودک در سراسر استان خراسان رضوی خبرداد.

بهرمندی بیش از۹۰۰کودک از ویژه برنامه های هفته  کودک در شهرستان گناباد

مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد گفت : امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده ای که با سایر ادارات شهرستان صورت پذیرفت،توانستیم برنامه های مناسب و مفیدی برای بیش از۹۰۰کودک در سطح شهرستان اجرا کنیم.

علی مرتضوی ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه کودکان در جامعه افزود:امسال با همکاری فرمانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی و …؛ وبه همت کانون غنچه های هلال احمر خود توانستیم متفاوت تر از سالیان قبل حاضرشده و گامی هرچند کوچک برای شادی و لبخند سازندگان آینده ی جامعه ی خود برداریم.

وی در ادامه اظهار کرد:در این گردهمایی بزرگ کودکان گناباد با نگاه به هویت ملی و آموزه های دینی در برنامه های متنوعی از جمله: پرواز بادبادک ها، نقاشی متری، کارگاه کلاژ، سفالگری و بازی های ورزشی، بومی و محلی،طراحی چهره کودکان،استقرار یونیت دندان پزشکی و معاینه رایگان دهان و دندان،غرفه توزیع کتاب و بروشور آموزشی برای والدین،لوازم بازی و سرگرمی برای نونهالان و… شرکت نمودند.

مرتضوی در پایان گفت: به همراهی اعضای کانون جوانان بخش برادران نیز باحضور در مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست خانه طاها ضمن دادن هدایای امداد به کودکان و پرسنل ،لحظاتی شادبرای این عزیزان تدارک دیده شد.

جمعیت هلال احمر کاشمر میزبان کودکان در هفته ملی کودک

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر گفت: برنامه های هفته ملی کودک با شعار آینده را باید ساخت ،غنچه های هلال، همیاران آینده ساز از سیزدهم مهرماه با افتتاح غرفه دوستدار کودک در جوار آرامگاه شهید مدرس(ره) آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ احمد رضاپور ضمن تشریح برنامه های امور جوانان این جمعیت در هفته ملی کودک افزود: برنامه های این هفته با افتتاح غرفه دوستدار کودک آغاز شد، که طی این برنامه در حاشیه بازدید کودکان از غرفه، اعضای کانون جوانان این جمعیت ضمن معرفی فعالیت ها و خدمات بشر دوستانه هلال احمر با نصب بنرهایی با عنوان دست های مهربان، اقدام به جمع آوری اسباب بازی و لوازم التحریر ویژه کودکان کم برخوردار کردند.

وی عیادت از کودکان بستری شده در بخش اطفال را از دیگر برنامه های ویژه هفته ملی کودک نام برد و هدف از این برنامه را تسکین آلام و تکریم کودکان و ایجاد روحیه نشاط در آنها و کمک به خانواده کودکان در تقویت روحیه کودکان خواند و عنوان کرد: جمعی از اعضای جوانان با حضور در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) ضمن تقدیر از عوامل و پرسنل این بخش با هدایا و کتابهایی مناسب سن این کودکان از آنها تفقد و دلجویی کردند. که در این برنامه حضور مدد و مهربان لبخند را بر لبان دردمند کودکان نشاند و باعث شادی و شعف مضاعف آنها شد.

احمد رضاپور همچنین از حضور فعال غنچه های هلال مهدکودک های شهرستان خلیل آباد در ویژه برنامه هفته ملی کودک و برگزاری مسابقه بادبادکها به عنوان دیگر برنامه های اجرایی در این هفته نام برد.

برنامه های اجرا شده هفته کودک در رشتخوار

مسئول امور جوانان شهرستان رشتخوار از اجرای برنامه های متنوعی در هفته کودک خبر داد.

حسن تابنده گفت:طی این هفته جمعیت هلال احمر در نظر دارد برنامه های متنوعی به مناسبت هفته کودک اجرا نماید.

که برخی از برنامه های اجرا شده آن شامل:آموزش امداد و کمک های اولیه ویژه غنچه های هلال، جشن روز کودک، مسابقه نقاشی، قصه گویی، بازی های متنوع و… می‌توان اشاره نمود

وی افزود از دیگر برنامه های اجرا شده می‌توان به بازدید از میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی اشاره کرد.

اجرای برنامه های آموزشی در هفته ملی کودک

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان از اجرای فعالیت های مختلف در کانون غنچه های هلال احمر شهرستان در گرامیداشت هفته ملی کودک با شعار “آینده را باید ساخت” خبر داد.

مسعود برازنده با اعلام این خبر : در راستای تحقق اهداف و اصول جمعیت هلال احمربا اجرای برنامه های مختلف علمی، فرهنگی، ، بشردوستانه و… هفته ملی کودک را در مهد کودک کانون های غنچه های هلال گرامی داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی که در این هفته اجرا شد  گفت: برنامه های آموزشی جهت هفته ملی کودک در کانون غنچه‌های هلال اجرای برنامه کودک،صلح،بازی و نشاط، و کتاب خوانی  و فرهنگ مطالعه در کانون غنچه های هلال احمرحضور پرسنل راهنمایی و رانندگی در کانون  غنچه های هلال احمر مهد اردیبهشت جهت آشنایی با وظایف آنهاجشنواره غذا  به مناسبت روز جهانی کودک و اهدا جایزه به کودکان در برگزاری مسابقه برای اعضای کانون   غنچه های هلال احمر ، انجام کار کلاژ با عنوان کودک ،رسانه و ارتباطات ویژه اعضای کانون غنچه های هلال احمر به مناسبت هفته ملی کودک برگزاری جشن در کانون غنچه های هلال مهد شاپرک به مناسبت هفته ملی کودک برگزار کردند

برگزاری جشن روز کودک در فیرزوه

رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه عباس یوسفی گفت : به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک هلال احمر فیروزه برنامه های خود را با شعار آینده را باید ساخت آغاز نمود .

یوسفی گفت: این جمعیت با مشارکت اداره ی بهزیستی این شهرستان در قالب طرح های مشارکتی برنامه های این هفته را به شرح زیر شروع نمود.

اولین برنامه با مشارکت اداره بهزیستی و شبکه بهداشت در قالب جشنواره ی غذا و مسابقه نقاشی که در دوبخش نقاشی دیواری و نقاشی بر روی کاغذ با حضور حداکثری مهدهای شهرستان در محل کانون فرهنگی امام خمینی (ره) اجرا گردید،که در انتها از بهترین ها در بخش غذا و نقاشی تقدیر بعمل آمد .همچنین همایش روز جهانی کودک به همت اداره بهزیستی،با برنامه های جشنواره بادبادک ها ،سرود ، مسابقه و… در این همایش، آموزش کمک های اولیه و ایمنی در بلایا به نوگلان مهدکودک های شهرستان فیروزه و اهدای جوایز توسط جمعیت هلال احمر صورت گرفت

عباس یوسفی افزود، کلاس کمکهای اولیه در مهد های کودک شهرستان و از برنامه های این هفته بود

شایان ذکر است در این فعالیت ها ۸ مهد کودک شهرستان مشارکت نمودند.