گرامیداشت هفته کودک با حضور غنچه‌های هلال‌احمر سیستان و بلوچستان

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از گرامیداشت هفته کودک با شعار "آینده را باید ساخت" با حضور اعضای کانون های غنچه های هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، علیرضا میری معاون امور جوانان استان گفت: ویژه برنامه های آموزشی با موضوعات امداد و کمک های اولیه، آشنایی با تجهیزات کیف کمک های اولیه و چگونگی استفاده از آن، پانسمان و زخم ها ، همچنین تاکید بر حفظ محیط زیست و سایر مفاهیم آموزشی قابل درک برای کودکان در مهمهای کودک ۱۸ شعبه توسط مربیان مجرب و آموزش دیده جمعیت هلال احمر استان اجرا و کودکان با جمعیت هلال احمر آشنا شدند.

وی افزود: در این روز کودکان با حضور در جمعیت هلال احمر از نزدیک با بخش های مختلف اعم از اتاق پراتیک، سالن های های ورزشی، مجموعه فرهنگی سینما هلال بازدید کردند.

میری ادامه داد: پناهگیری و خروج ایمن نیز در زمان زلزله از جمله مباحثی بود که توسط مربیان جمعیت هلال احمر استان در این روز ارائه شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: اعضای کانون های غنچه های هلال احمر با رویکرد بشردوستی با انجام فعالیت ها و برنامه هایی همچون قصه گویی، شعر خوانی، نمایشگاه کودک ، مانور زلزله و برپایی ایستگاه نقاشی همراه با اهدا جوایز در سراسر استان این روز را گرامی داشتند.