اجرای برنامه های فرهنگی در مهد کودک های همیار هلال احمر / از راهپیمایی نمادین کودکان تا گروه تغذیه سالم در مهدکودک ها

معون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از اجرای برنامه های فرهنگی در مهد کودک های همیار هلال احمر و راهپیمایی نمادین کودکان و حضور گروه تغذیه سالم در مهدکودک ها سطح استان خبر داد.

راهپیمایی نمادین کودکان
به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ کودکان هلال احمر در حرکت نمادین در راهپیمایی کودکانه خود شرکت کردند.
در این حرکت کودکان با دست نوشته ها و پلاکارد های ساخته خود “شعار آینده را باید ساخت” سر دادند.

غریبی معاون امور جوانان گفت: آینده سهم کودکان امروز و بزرگسالان آینده هست از همین رو باید به سهم آنان احترام بگذاریم.
کودکان در این حرکت نمادین در خصوص آینده نوشته هایی را با خود حمل نمودند.

معرفی مدد و مهربان
معاون امور جوانان از معرفی نماد عروسکی مدد و مهربان در روز جهانی کودک برای کودکان بوشهر خبر داد.

غریبی در خصوص این نماد ها گفت: عروسک های مدد و مهربان مروج انسان دوستی هستند و این کاراکترهای نمایشی در قالب داستان، انیمیشن های کارتونی، آموزش های امدادی و بشردوستانه را به کودکان یاد خواهند داد.
معاون امور جوانان خاطرنشان کرد: عروسک های محبوب سازمان جوانان در مناطق زلزله زده کرمانشاه و مناطق سیل زده اخیر در قالب کاروان های سحر حضور و با اجرای برنامه درجهت تقویت بعد روحی در کودکان و نوجوانان، حس شادابی روانی کودکان برای کودکان مناطق آسیب دیده در این بلایا داشتند.

جشنواره بادبادک ها
بمناسبت روز جهانی کودک جشن بادبادک ها برگزار گردید. در این مراسم کودکان با حضور در جمع خود بادبادک های خود را به پرواز درآوردند.
آمنه غریبی در خصوص این خبر گفت: مجموعه فعالیت هایی در روز جهانی کودک در سراسر شعب برگزار گردید که یکی از آنان جشن بادبادک ها بود.
وی افزود: کودکان به همراه والدین و مربیان این سازمان در این برنامه حضور یافتند.

عیادت از کودکان بستری در بیمارستان
در روز جهانی کودک از کودکان بستری در بیمارستان عیادت به عمل آمد. معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهرگفت: روز جهانی کودک فرصتی است تا نگاهی متفاوت به جهان کودکی، کودکان پیرامون خود داشته باشیم.
آمنه غریبی تصریح کرد: به مناسبت روز جهانی کودک اعضا این سازمان از کودکان بیمار عیادت کردند.
وی افزود: دیدار در بستر بیماری همواره باعث تقویت قوای روحی و روانی بیمار می شود چه بسا این بیمار کودکانی باشند که به جای شیطنت های کودکی اکنون در بستر بیماری بوده اند.
در این برنامه اعضا با حضور در مراکز درمانی و بیمارستان ها از کودکان عیادت و از آنان دلجویی نمودند.

گروه تغذیه سالم در مهدکودک ها
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از ایجاد کارگروه تغذیه سالم در مهدهای کودک خبر داد.
آمنه غریبی تصریح کرد: امروزه تعداد بچه هایی که به مهد کودک می روند بسیار بیشتر از قبل شده است. خانه های کوچک و یا تک فرزندی باعث شده است حتی بسیاری از مادران خانه دار نیز کودکان خود را به مهد کودک بفرستند. به همین دلیل ضروری است علاوه بر نهادهای مربوطه نیازمند کارگروه هایی بودیم که نظارت ودقت بیشتری بر تغذیه کودکان در مهد کودک ها داشته باشند تا سلامتی کودکان در معرض خطر قرار نگیرد.

وی افزود: امروزه یکی از دغدغه های اساسی والدین، تغذیه مناسب کودکان آن ها است. این نگرانی با شروع کار مهدهای کودک و نزدیک شدن به ماه مهر دو چندان می شود، به خصوص اینکه با تغییر گرایش کودکان به غذاهای فست فودی نیمی از نیازهای اساسی و تغذیه ای کودکان برآورده نمی شود و این موضوع تاثیر سوئی بر روند یادگیری آن ها خواهد داشت.
یکی از سوال های همیشگی والدین از متخصصان تغذیه این است که چگونه تغذیه بچه های خود را غنی کنند تا بچه بتواند بازده مناسبی را در یادگیری داشته باشد.
غریبی خاطرنشان کرد: از این رو ایجاد کارگروه تغذیه در مهد های کودک از اهمیت بالایی برخوردار است.