روزی مملو از شادی برای کودکان کردستانی/ مراسم گرامیداشت هفته ملی کودک در شهرستان دهگلان و سروآباد

به مناسبت هفته کودک مراسمی با حضور پرشور غنچه‌های هلال مهدهای کودک سطح شهرستان دهگلان در پارک لاله این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان گفت: به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک برنامه ای با شعار “آینده را باید ساخت” در پارک لاله شهرستان دهگلان برگزار شد.

فاطمه رحیمی ضمن حضور در این مراسم و تبریک این روز به غنچه‌های هلال گفت: آموزش های خود امدادی و بشر دوستی به کودکان زمینه ساز جامعه ایمن است.

وی در همین زمینه ادامه داد: با این آموزش ها آینده‌ای ایمن را به کودکانمان هدیه می دهیم و بتوانیم از هم اکنون با ساختن آینده خوب روزهای بهتر و درخور توجه ی را شاهد باشیم.

وی افزود: این مراسم در سه بخش کارگاه سفالگری، طرح دستهای مهربانی و اجرای سرود غنچه‌های هلال برگزار شد.

گفتنی است این مراسم با استقبال کانون غنچه های هلال و مردم مواجه شد.

زنگ هفته ی ملی کودک در مدرسه روستای”تفلی” از توابع شهرستان سروآباد به صدا در آمد

رئیس جمعیت هلال احمر این شهرستان ضمن تاکید بر اینکه آموزش پناهگیری در هنگام زلزله به کودکان یکی از آموزش های اساسی است، افزود: هفته ملی کودک فرصتی برای اندیشیدن درباره حقوق کودکان است.

هورامان عثمانزاده در این زمینه ادامه داد: حق ایجاد فرصت های برابر مانند شادی، نشاط، رفاه اجتماعی، آرامش و آموزش برای تاب آوری در حوداث از جمله حقوق کودکان است.

وی در همین زمینه‌ ادامه داد: امسال در همین راستا مراسمات و زنگ هفته ملی کودک در مدارس کودکان دارای نیازهای ویژه اجرا شده است تا قدمی در راستای ایجاد فرصت‌های برابر انجام شود.

وی در همین زمینه ادامه داد: آموزش پناهیگری در هنگام زلزله، آموزش شعر خوانی و… به کودکان از جمله برنامه های برگزار شده در این روستا بود.