اجتماع غنچه های هلال شهرستان کامیاران به مناسبت هفته کودک

به مناسبت روز جهانی کودک مراسمی با حضور غنچه های هلال مهد کودک های ترنم، امید، شاپرک و سایر کودکان مهد کودک های سطح شهرستان کامیاران در پارک ملت این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، پروینی رئیس جمعیت هلال احمر کامیاران ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک، گفت: روز جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است.
جمشید پروینی در همین زمینه ادامه داد: کودکان برکت زندگی، سرمایه آینده و جامعه هستند.

وی افزود: این مراسم با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از غنچه های هلال و کودکان مهد کودک های سطح شهر کامیاران در پارک ملت این شهرستان برگزار شد.

پروینی در ادامه گفت: این روز با اجرای سرود توسط غنچه های هلال، تشکیل حلقه های صلح و دوستی و کشیدن نقاشی با هدف آشنایی کودکان با اصول و اهداف هلال احمر گرامی داشته شد.

گفتنی است: غنچه های هلال مهد کودک ترنم با هدف شاد کردن کودکان مناطق سیل زده بخشی از اسباب بازی های خود را برای هدیه به این کودکان به جمعیت هلال احمر این شهرستان تحویل دادند.

“کودکان امروز، امدادگران فردا”
به مناسبت هفته ملی کودک کلاس آموزش اصول و اهداف هلال احمر مخصوص کانون غنچه های هلال فاطمه توسط جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان برگزار شد.

کلاس آموزشی با عنوان آموزش اصول و اهداف هلال احمر، شماره تماس های اضطراری، رعایت بهداشت فردی و جمعی و آشنایی کودکان با نحوه وقوع زلزله و نحوه پناهگیری صحیح در پیش دبستانی فاطمه با حضور۵۰ نفر از کودکان برگزار شد.

براساس این گزارش هدف از برگزاری این برنامه علاوه بر گرامیداشت هفته ملی کودک، آموزش بی غرضی، اتحاد و همبستگی و آشنایی کودکان با نحوه فعالیت بشردوستانه هلال احمر توسط مربیان جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان بود.