ویژه برنامه های متنوع جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به مناسبت هفته کودک

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از شرکت اعضای کانون غنچه های هلال احمر شعب این استان در فعالیت های متنوعی به مناسبت هفته کودک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن تبریک هفته جهانی کودک گفت: هر ساله ۱۴ تا ۲۰ مهرماه در تقویم ایران به عنوان هفته ملی کودک نام‌گذاری شده و بر همین اساس، کانون های غنچه هلال احمر استان کرمانشاه اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی کردند.

اسدیان در همین زمینه ادامه داد: دنیای این روزهای ما، شاید دنیای چندان شادی برای بزرگتر ها نباشد چرا که همه روزه اتفاق‌های ناخوشایندی که در گوشه‌ گوشه‌‌ی جهان می‌افتد، دائماً کام ما را تلخ می‌کند؛ جنگ، گرسنگی، سیل، طوفان، زلزله، فقر اقتصادی و … همه و همه فضایی را ایجاد کرده که گاهی نگران می‌شویم که فرزندان ما در چه دنیایی زندگی خواهند کرد.
اما در این میان، چیزی که فراموش می‌شود این است که اگر کسی قرار است دنیای آینده را بسازد، همین کودکان هستند. آنچه ما قرار بود بسازیم، چنین شد و قاعدتاً اگر می‌توانستیم دنیای بهتری بسازیم، ساخته بودیم. شاید یکی از مهم‌ترین وظایف امروز ما، این باشد که امید و انگیزه و انرژی و اعتماد را به نسل بعد منتقل کنیم و به آنها نشان بدهیم که دنیا، می‌تواند جای خوبی باشد و هنوز فضا برای تجربه و خلق زیبایی ها باز است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به حضور نونهالان این مرز و بوم به عنوان نسلی پویا، کوشا و لازم در سازمان جوانان تاکید کرد و افزود: برگزاری جشن روز جهانی کودک همزمان با سراسر جهان در ۸ اکتبر ، آموزش امداد و کمک های اولیه به شیوه داستانی و همراه با بیانی ساده در راستای آشنایی غنچه‌ها با وسایل امدادی و کاربرد آنها، آموزش حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، مسابقه نقاشی با موضوع صلح و دوستی، کلاس آموزش تغذیه سالم، معرفی شماره تلفن های امدادی به کودکان، آشنایی کودکان با تجهیزات و خودرو های امدادی و … از جمله برنامه‌هاییست که همزمان با هفته ملی کودک توسط کانون غنچه‌های هلال شعب سراسر استان کرمانشاه اجرا شد.