اجرای برنامه های متنوع کودکان خراسان شمالی در هفته جهانی کودک

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی ضمن تبریک هفته جهانی کودک، از بازدید بیش از ۳۰۰ نفر از غنچه های هلال احمر از سایت امداد و نجات هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی محسن نجات مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اعلام این خبر گفت: این بازدید به مناسبت روز ملی کودک انجام شد که طی آن بیش از ۳۰۰ نفر از غنچه های هلال احمر از مهدهای کودک مناطق محروم بجنورد از سایت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بازدید کردند.

وی هدف این بازدید را آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت هلال احمر دانست و افزود: کودکان در این بازدید ضمن آشنایی با واحدهای عملیاتی هلال احمر، امداد هوایی، سگ های زنده یاب، سامانه ۱۱۲ ندای امداد و نجات و فعالیت های بشر دوستانه به زبان کودکانه، آموزش های پناهگیری در زلزله و تخلیه اضطراری را فرا گرفتند.

وی گفت: برنامه هایی همچون نقاشی کودکانه بر روی پارچه و جشنواره بادبادک ها از دیگر برنامه های انجام گرفته طی این بازدید بود.

گفتنی است: در این بازدید مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار بجنورد، رئیس اداره بهزیستی شهرستان بجنورد، معاون امور جوانان و رئیس جمعیت هلال احمر بجنورد نیز حضور داشتند.

نجات همچین افزود:همزمانی هفته جهانی کودک با نیروی انتظامی غنچه های هلال احمری با برگزاری جشن تهیه کیک و دعوت ازخادمان سبزپوش به نکات و هشدارهای ارزشمندگوش فرا دادند.