بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از خدمت رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به زائرین اربعین حسینی(ع)

دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در سفری یک روزه از روند خدمت رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به زائرین اربعین حسینی(ع) بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به همراه علی گنج کریمی سرپرست سازمان جوانان و مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سفری یک روزه علاوه بر بازدید از روند خدمات رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به زائرین اربعین حسینی در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه‌ای اربعین با حضور قائم مقام صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و استاندار کرمانشاه در مرز خسروی شرکت کردند.

دکتر پیوندی در این مراسم بیان کرد: جهت ارائه خدمات به زائرین اربعین امسال، برنامه ریزی های جامعی انجام شده و با توجه به اینکه برنامه عملیاتی از ۱۲ مهر آغاز شده است این فرآیند خدمت رسانی تا اول آبان ادامه خواهد داشت.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمت رسانی ۱۳۷ پایگاه در سه استان مرزی کرمانشاه، ایلام و خوزستان افزود: جهت ارائه بهینه خدمات به زائرین، از سراسر کشور نیز نیروهای عملیاتی به این استان ها منتقل شدند تا شرایطی ایجاد شود که رفت و آمد زائران با سهولت صورت بپذیرد.

پیوندی با اشاره به امکانات لجستیکی به کار گرفته شده در خصوص ارائه خدمات به زائرین، خاطر نشان کرد: در این راستا از چهار فروند بالگرد و همین طور ۲۰۰ دستگاه خودروهای آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، ترابری، مخابراتی و… برای برگزاری هرچه بهتر این ماموریت استفاده شده است.

در ادامه این سفر یک روزه دکتر پیوندی به همراه هیئت همراه از پایگاه ها و پست های راهنمایی زوار اربعین حسینی(ع) و اردوگاه اسکان اضطراری مستقر در مرز خسروی بازدید به عمل آوردند.

قابل ذکر است که تردد زائران از مرز خسروی به سمت عراق از دیروز رسما آغاز شده و حدود ۷ هزار نفر روز گذشته و امروز نیز تا ظهر بیش از ۱۰ هزار نفر از مرز عبور کردند.