آشنایی کودکان با فعالیت های بشردوستانه در قالب ایستگاه های نقاشی و قصه گویی/ از فضای دوستدار کودک تا طرح دست های مهربان

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: فضای دوستدار کودک از مجموعه فعالیت های ارزشمند در حوزه کودکان میباشد چراکه در این محیط مبانی و مفاهیم بشردوستی در قالب زبان کودکانه با شعر و قصه بیان می شود.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ آمنه غریبی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کودک از برپایی ایستگاه فضای دوستدار کودک خبر داد.
آمنه غریبی در همین زمینه ادامه داد: در این فضا کودکان به نقاشی کشیدن، شعر خوانی، قصه گویی و انجام بازی های کودکانه پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود: فضای دوستدار کودک از مجموعه فعالیت های ارزشمند در حوزه کودکان میباشد چراکه در این محیط مبانی و مفاهیم بشردوستی در قالب زبان کودکانه با شعر و قصه بیان می شود.

برپایی کارگاه نقاشی
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر در بخش دوم خود خبر از برپایی ایستگاه نقاشی داد و گفت: به مناسبت روز جهانی کودک ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و اعضای کانون غنچه های هلال برپا شد.

آمنه غریبی ضمن تبریک روز جهانی کودک گفت: این کارگاه نقاشی با موضوع بشردوستی و مفاهیم محرم ایجاد گردید.
وی افزود: آثار کشیده شده کودکان در این ایستگاه پس از پایان ترسیم در قالب نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

ایستگاه قصه گویی
کودکان و نوجوانان با حضور در ایستگاه قصه گویی به پای داستان های هلال احمر نشستند.
آمنه غریبی بیان کرد: قصه گویی برای کودکان باعث افزایش سطح هوش اجتماعی آنها و نقشی اساسی در شکل دهی به شخصیت آنها دارد. قصه گویی سنتی است که از قدیم وجود داشته و والدین و اجداد ما همواره برای کودکانشانن قصه می گفتند این سنت اکنون نیز به ما رسیده است.

وی افزود: اخلاقیات ، مهارت های کلامی، مهارت های شنیداری، قدرت تخیل، تصویر سازی و خلاقیت ، تقویت حافظه و توانایی ارتباط برقرار کردن از جمله فواید قصه گویی می باشد وی خاطرنشان کرد : ما نیز با بهره گیری از این دنیا بزرگ قصه گویی در اشاعه اهداف بشردوستی و خدمات بشردوستانه آنان را در قالب شعر و داستان و قصه گویی به کودکان و نوجوانان ارائه می دهیم.

ایستگاه نقاشی با موضوع بشردوستی، صلح و مهرورزی برگزار شد
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: در این نمایشگاه کودکان و نوجوانان به ترسیم دیدگاه و نظرات خود در خصوص بشردوستی و صلح و مهرورزی پرداختند.
غریبی افزود: در این ایستگاه آثار کشیده شده کودکان به نمایش و در قالب نمایشگاه دستاوردهای خود آنان جهت بازدید قرار افراد تهیه و اجرا گردید.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر گسترش فرهنگ بشردوستی را اینگونه بیان داشت که در هر سن و سال باید با همان شیوه و مکتب با آنان همسو و هم گام شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزایش اینگونه فعالیت های فرهنگی که معرف و اشاعه دهنده فرهنگی هستند را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یکی از فعالیت هایی که میتواند بشیاری از اهداف را در قالب اجرایی خود ایجاد کند همین ایستگاه های نقاشی است.

هفتمین دوره طرح دست های مهربان ویژه کودکان مناطق سیل زده برگزار شد.
معاون امورجوانا جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: در این طرح کودکان اسباب بازی، کتاب و کارهای دستی خود را به پست های مستقر شده در میادین و مراکز پرتردد اصلی شهر هدیه می کنند تا از طریق این جمعیت هلال احمر به دست کودکان هم سن و سال خود در مناطق سیل زده کشور توزیع گردد.

وی گفت: این طرح با هدف تقویت فرهنگ بشردوستی و نوعدوستی در بین کودکان و نوجوانان برگزار میگردد.
غریبی افزود: نوعدوستی و بشردوستی را در سنین کم با کمترین توقعات باید نهادینه کرد چرا که به مصداق واقعی بنی آدم اعضای یکدیگرند را در وجوود نونهالان میتوان دید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از جمع اوری این هدایا ، به مناطق سیل زده کشور ارسال میگردد.