برگزاری کارگاه های آموزشی در مهدهای کودک همیار به مناسبت هفته کودک/ از آموزش کمک های اولیه تا آشنایی کودکان با هلال احمر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر برگزاری کارگاه های آموزشی در مهدهای کودک همیار به مناسبت هفته کودک خبرداد و گفت: در این کارگاه ها، آموزش کمک های اولیه تا آشنایی کودکان با هلال احمر و کارگاه های آموزشی با موضوعات کمک های اولیه ارائه شد و کودکان با مفاهیم امدادی و خود امدادی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ آمنه غریبی از برگزاری کارگاه های آموزشی در مهدهای کودک همیار به مناسبت هفته کودک خبرداد و گفت: در این کارگاه ها، آموزش کمک های اولیه تا آشنایی کودکان با هلال احمر و کارگاه های آموزشی با موضوعات کمک های اولیه ارائه شد و کودکان با مفاهیم امدادی و خود امدادی آشنا شدند.

آمنه غریبی تصریح کرد: یکی از آموزش های ضروری در هر سن و مکان مبانی امداد و کمک های اولیه است.
وی در همین زمینه ادامه داد: ساز و کار این مهم محیاست و مجموعه هلال احمر نیز همواره در کنار سازمان ها این آموزش ها را برای ایجاد جامعه ایی ایمن در مقابله حوادث به خوبی برگزار می کند.

غریبی در خصوص این خبر افزود: اعضای کانون غنچه های هلال در این کلاس با کلیات کمک های اولیه از جمله شکستگی و خونریزی ، پاسنمان و بانداژ ، خفگی، سوختگی و بیشترین آسیب هایی که طی روز میتواند به نوعی آسیب زننده باشد آشنا میشود.

آموزش حفاطت محیط زیست

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از برگزاری کارگاه آموزشی اصول حفاظت از منابع و محیط زیست ویژه اعضا خبرداد.
آمنه غریبی افزود: همه سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند به عنوان مبلغان اطلاعات اساسی بهداشتی و زیست محیطی در سطح جامعه مطرح شوند و از این بین آن دسته از گروه هایی که بیشترین ارتباط را با گروه های سنی دارند میتواند پایه گذار این آموزش ها در سنین مختلف شوند.
وی گفت: محیط زیست تنها متعلق به ما نیست اما گاها در بیشتر حوادثی که به این نعمت خدادادی آسیب میزند دخیل بوده و در آن مقصر هستیم.

وی تصریح کرد: با نحوه استفاده از محیط زیست و حفظ و نگهداری آن را از آموزش های پایه در مدارس ، مراکز و مجامع قرار دهیم.
غریبی با اشاره به این خبر گفت: در همین خصوص کارگاه آموزشی در جهت آشنایی با مبانی حفاظت محیط زیست برگزار شد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری این دوره ها بیان کرد: در این کارگاه های آموزشی اعضا ضمن آشنایی با مفاد محیط زیست، مبانی حفظ، خطرات، آسیب ها، رفتار های پیشگیرانه و بخش بسیاری از کلیات این مهم را آموزش می دیدند.

آشنایی کودکان با آمبولانس

غنچه های هلال سازمان جوانان با خودروهای امدادی آشنا شدند.

به گزارش معاونت امداد و نجات در ادامه بازدید کودکان و نوجوانان از هلال احمر، اعضا این سازمان از خودرو های امدادی بازدید کردند.

آمنه غریبی تصریح کرد: آشنا شدن کودکان با برخی مشاغل و یا برخی فعالیت ها چه در راستای شغل شناسی و چه در خصوص آشنایی با نشانه ها علایم و رفتار ها، کمک شایانی در ایجاد وحدت فرهنگی و فرهنگ سازی ان در جامعه میکند.

وی افزود: باید به کودکان خود بیاموزیم نحوه برخورد یا خودرو های امدادی بلاخص در خیابان ها و مسیرها و این شناخت در تسریع فرایند کمک رسانی به سازمان های امدادی نیز کمک می نماید.

وی گفت: کودکان در این آموزش آموختند که آژیر و چراغ های این خودرو چگونه و در چه مواری مورد استفاده قرار میگیرد.
غریبی خاطرنشان کرد: در این بازدید اعضا با سگ های جستجو و نجات نیز آشنا شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر افزود: مربیان آنست (امداد و نجات سگ های تجسس) در این بازدید از نحوه کارایی و عملکرد این تیم بیان داشتند.
وی گفت: در حال حاضر در سطح کشور استان ها از این قابلیت مهم برخوردار هستند.