فعالیت ۶۵ کانون غنچه های هلال در خراسان جنوبی

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: 65 کانون غنچه های هلال در خراسان جنوبی فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات مختلف حوزه جوانان هلال احمر بیان کرد: این حوزه اقشار مختلف جامعه در گروه های سنی مختلف را به عضویت کانون های مختلف در می آورد و برنامه هایی متعددی را اجرایی می کند.
وی با بیان اینکه عضویت در این جمعیت از پنج سالگی آغاز می شود، اظهار کرد: کودکان پنج تا هفت سال در مهد کودک ها تحت عنوان « کانون غنچه های هلال» به عضویت جمعیت در می آیند.
موهبتی از فعالیت ۶۵ کانون غنچه های هلال در سطح استان خبر داد و افرود: هزار و ۶۵۰ کودک عضو این کانون ها بوده و آموزش های مختلفی را فرا می گیرند.


معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: در طول سال برنامه هایی در دو بخش شامل اقدامات بشر دوستانه و آموزش های امدادی و کمک های اولیه برای غنچه های هلال اجرایی می شود.
وی بیان کرد: در بخش اقدامات بشر دوستانه مباحثی مانند اهمیت و روش های کمک به دیگران و اجرای طرح « دست های مهربان» مطرح می شود.
موهبتی افزود: همچنین در بخش امدادی آموزش هایی مانند آشنایی کودک با کمک های اولیه، پناه گیری در مواقع بحران و خروج اضطراری در سطح سن خودشان ارائه می شود.
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در هفته کودک بیان کرد: برپایی ایستگاه نقاشی، ملاقات با کودکان بیمار، برگزاری جشنواره بادبادک ها و برپایی ایستگاه قصه گویی در مهد کودک ها از جمله برنامه های پیش بینی شده است.
موهبتی با بیان اینکه طی هفته کودک سال گذشته قریب به ۳۵ ایستگاه نقاشی در سطح استان برپا شده است، گفت: همچنین سه هزار اثر توسط کودکان به این ایستگاه ها تحویل داده شد.
موهبتی از اجرای طرح « دست های مهربان» طی هفته کودک سال جاری در استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح کودکان اسباب بازی ها و نقاشی هایشان را به مراکز پیش بینی شده تحویل می دهند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: اسباب بازی های جمع آوری شده در قالب کاروان نیکوکاری توسط اعضای جوان و دانشجویان هلال احمر در بین کودکان محروم روستاهای مرزی توزیع می شود.
بنا به گفته موهبتی پیش بینی می شود بیش از هزار نفر از غنچه های هلال احمر خراسان جنوبی در برنامه های هفته کودک شرکت کنند.