سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

جوانان در سامانه جامع عضویت هلال احمر ثبت نام کنند

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اعلام فراخوان ثبت نام در سامانه عضویت جامع و یکپارچه سازی اطلاعات اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر از جوانان و دانشجویان عضو کانون‌های سراسر کشور برای ثبت اطلاعات خود در این سامانه دعوت کرد.

علی گنج‌کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: سامانه جامع عضویت در جمعیت هلال احمر در راستای سیاست‌های کلان این جمعیت برای ثبت اطلاعات اعضای داوطلب سازمان جوانان به بهره برداری رسیده است و از همه اعضای سازمان جوانان دعوت می‌شود هرچه سریع‌تر با مراجعه به سامانه جامع عضویت به آدرس members.rcs.ir اقدام به ثبت اطلاعات خود کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی جامع از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر،  با ثبت اطلاعات اعضا در این سامانه، نسبت به سازماندهی و بکارگیری مطلوب اعضا در قالب برنامه های ابلاغی گامی موثر برداشته خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر توضیح داد: جوانان و دانشجویان عضو کانون‌های سراسر کشور با ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع عضویت جمعیت هلال احمر،  کارت شناسایی دریافت می کنند و از تسهیلات ویژه جهت شرکت در برنامه‌های مختلف جمعیت هلال احمر مانند شرکت در انتخابات، شرکت در برنامه‌های ابلاغی و ابتکاری استانی و کشوری، اعزام به اردوها، بیمه حوادث، استفاده از امکانات آموزشی و مهارتی رایگان و نظایر آن بهره مند می شوند و از ایده های نو در خدمت رسانی داوطلبانه استفاده خواهند کرد.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر سازمانی داوطلب محور، اصول مدار و دارای تعامل سازنده با جهان است که با ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و مسئولیت پذیری میان جوانان، ظرفیت آنها را برای افزایش برخورداری انسان ها از کرامت، سلامت، محیط زیست سالم، صلح و احترام به کار می گیرد.

این سازمان، نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده، سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل کرده و امور خود و جامعه را به طور موثری اداره و هدایت کنند.