سفیران صلح و بشردوستی از قزوین تا چزابه رکاب می زنند

به ابتکار جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین، تیم هشت نفره از جوانان دوچرخه سوار استان با عنوان "سفیران صلح و بشردوستی" مسافت ۸۱۵ کیلومتری قزوین تا چزابه را رکاب میزنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اعلام این خبر گفت: این کاروان اولین گروه از دوچرخه سوارانی است که پس از انعقاد تفاهم نامه میان هیات دوچرخه سواری و جمعیت هلال احمر استان فعالیت بشردوستانه خود را آغاز کردند.

براساس این تفاهم نامه دوچرخه سواران عضو هیئت دوچرخه سواری استان به عنوان “سفیران صلح و بشردوستی” در میادین ورزشی و دیگر حوزه های فعالیتی خود حضور پیدا کرده و با نشان هلال سرخ و شعارهای بشردوستانه در ترویج فرهنگ صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز می کوشند.

حسن آصفی با بیان اینکه هدف از این حرکت، شرکت دوچرخه سواران در مراسم اربعین حسینی خواهد بود گفت: سفیران صلح و بشردوستی همسو با سایر عاشقان حسینی این مسیر را رکاب می زنند تا عشق و ارادت خود را با شعار صلح و نوعدوستی به نمایش بگذارند. شایان ذکراست این کاروان با بدرقه نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان قزوین، مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قزوین، رئیس هیئت دوچرخه سواری استان، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و دیگر مسئولین استان حرکت خود را آغاز کردند.