همزمان با هفته کودک انجام شد: پیمان دوستی هلال‌احمر، آتش‌نشانی و کانون پرورش فکری برای آموزش کودکان

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در دومین روز از هفته ملی کودک، پیمان دوستی بستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ علی گنج کریمی، سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در جشن روز کودک، آموزش، سلامت و ایمنی گفت: شعار امسال هفته ملی کودک، «آینده را باید ساخت» است و این شعار نشان می دهد که باید برنامه منسجمی را در حوزه کودک داشته باشیم. امروز با هدف آموزش، سلامت و ایمنی به کودکان در کنار هم جمع شده‌ایم و از کودکان می خواهیم با اجرای اصول ایمنی که در این مراسم یادگرفته‌اند و آموزش آنها به خانواده، سلامت را به خانواده‌های خود هدیه دهند.

وی افزود: از اهداف برگزاری این جشن آموزش و آشنایی کودکان با جعبه کمک های اولیه، جعبه آتش نشانی،‌ ماسک اکسیژن،‌ کپسول آتش نشانی،‌ اقدامات ضروری در زمان خطر،‌ شماره تماس هلال احمر و آتش نشانی،‌حوزه فعالیت این دو سازمان و خطر آتش سوزی آشنا شدند. در پایان این جشن از غنچه‌های هلال و آتش‌نشانی دعوت شد تا در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عضو شوند.

گلسا سلطانی، نماینده کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان از مرکز ۲۶ و محمود رضا‌پور، نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مرکز ۹  با اهدای ۲ تابلو نقاشی به علی گنج کریمی، سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و رسول هلالی، معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان آتش نشانی بین این سه ارگان پیمان دوستی بستند.

در این مراسم کارشناس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با زبانی کودکانه، به معرفی فعالیت‌های سازمان آتش‌نشانی پرداخت و به کودکان شماره‌های اضطراری را که باید همیشه به یاد داشته باشند، آموزش داد و از آنها خواست با شنیدن صدای آژیر خودرو‌های امدادی از والدین بخواهند راه را برای خودروهای امدادی باز کنند.

در ادامه این مراسم دانش آموزان گروه سرود دادرسان هلال احمر سرود ما باهمیم و گروه سرود سازمان آتش نشانی نیز سرود ایمنی را برای همسالان خود اجرا کردند و شرکت کنندگان خیمه شب‌بازی «مبارک» که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با محوریت انتخاب شغل اجرا شد را تماشا کردند.

اسامی روزهای هفته کودک در سال جاری، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگریِ کودک، صلح، بازی و نشاطِ کودک، رسانه و ارتباطاتِ کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه کودک، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی است.