بسته خبری گرامیداشت روز آتش نشان در بوشهر


معاونت امور جوانان از فعالیت اعضاء جوانان در گرامیداشت روز آتش نشان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ در هفته ایمنی و آتشنشانی مراسم غبارروبی مزار شهدای آتشنشان برگزار شد.

در ادامه برنامه های هفته ایمنی و آتشنشانی ، اعضا این سازمان با حضور در محل مزار شهدای آتشنشان از مقام آنان تجلیل نمودند.

آمنه غریبی تصریح کرد: آتشنشانی یعنی ایثار و از خودگذشتگی و چه بسیار ایثارگرانی بودند که جان خود را برای نجات دیگران به حریق سپرده و امروز در دل خاک آرامیده اند.

وی افزود: باید قدردان و همواره به یاد آنان باشیم.

آموزش اطفا حریق

دانش آموزان هلال احمری با اصول اطفا حریق آشنا شدند. معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از برگزاری کارگاه عملی آموزش اطفا حریق خبر داد.

آمنه غریبی تصریح کرد: دانش آموزان از جمله آسیب پذیرترین اقشار جامعه در حوادث طبیعی و غیرطبیعی هستند و این امر اهمیت آموزش در بحران ها را بیشتر مینماید.

وی افزود: در گذشته حوادثی آتش سوزی بلاخص در مناطق سردسیر و در زمستان اتفاقات تلخی را در تاریخ به یادگار گذاشته که بحمدلله در سازمان جوانان این مهم با آموزش در طرح دادرس فراهم گردیده است غریبی گفت: در هفته ایمنی و آتشنشانی اعضا کانون های دانش آموزی این سازمان با حضور در کارگاه عملی اطفا حریق بیشتر با ایمنی قبل حین و بعد از آتش سوزی آشنا گردیدند.

معاون امور جوانان ضمن تقدیر از عوامل آتشنشانی از همکاری در برگزاری این کارگاه خاطرنشان کرد: در حوزه ایمنی باید قدم های آموزشی بسیاری برای حوزه دانش آموزی، دانشجویی و کارکنان در اینچنین محیط ها برداشت چرا که این آموزش ها بنوعی پیشگیرانه عمل کردن در زمان قبل بروز حادثه می باشد.

بازدید از ایستگاه آتشنشانی

اعضا کانون جوانان در سالروز تاسیس سازمان آتشنشانی از این مکان بازدید کردند. معاونت امور جوانان ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی از بازدید اعضا از محیط کاری آنان خبر داد.

آمنه غریبی تصریح کرد: هفتم مهرماه سالروز تاسیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی می باشد و اعضا این سازمان به همین مناسبت با حضور در ایستگاه های این سازمان ضمن تبریم و تقدیر پرسنل خدوم از نزدیک شاهد فعالیت آتشنشانی بودند.

وی افزود: یکی از مجموعه های امدادی و عملیاتی که در سطح کشور زحمات بسیاری را در جهت ایمنی و امداد و نجات در حوزه شهری و بین شهری به عهده دارد سازمان آتشنشانی است ، سازمانی که از دلاور مردان و زنانی تشکیل شده که همواره نجات جان انسان ها اولویت اول کار خود دانسته و همیشه جان خود را برای نجات آنان در مخاطره قرار می دهند.

غریبی یادآور شد: اعضا جوان این سازمان در راستای تکریم خدمات آتشنشانان در ایستگاه حضور یافته و از زحمات آنان تقدیر کردند.