در گفت و گو با مهر تشريح شد

برنامه های سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و ارزیابی مجدد طرح ها

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر برنامه های جدید خود برای مدیریت این سازمان را تشریح کرد.

علی گنج کریمی سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه‌های خود برای مدیریت این سازمان در دوره جدید ریاست خود گفت: سازمان جوانان برنامه‌های متعدد کشوری، منطقه‌ای، محلی، بومی و روستایی دارد. برنامه‌های در سطح ملی این سازمان شامل طرح «دادرس»، «تیم‌های سحاب» به معنی سامانه حرکت امدادی بشردوستانه، اقدامات حوزه امور اجتماعی و ایجاد کسب‌ و کارهای خرد و کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه در اولین اقدام برای مدیریت این سازمان، این طرح‌ها را دسته‌بندی و به ۱۱ استان ابلاغ کرده‌ایم، تصریح کرد: به تمامی استان‌ها اعلام شده که اولویت اجرای طرح ها باید با به کارگیری جوانان و دانشجویان باشد. به علاوه یک ارزیابی مجدد طرحهای قبلی و بررسی نقاط قوت و ضعف آنها انجام می شود تا با الگوی جدید بتوانیم سازمانی مؤثر تر داشته باشیم.

کریمی افزود: این برنامه‌ها در قالب یک طرح دو ساله در زیرمجموعه برنامه پنج ساله جمعیت هلال‌احمر انجام خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر در مورد تیم‌های سحاب گفت: وظیفه اصلی این تیم‌ها، حمایت‌های روانی و اجتماعی در مناطق آسیب‌دیده و محروم است تا بتوانیم در شرایط بحرانی قشر آسیب‌دیده را هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردانیم.

وی در خصوص اقدامات سازمان جوانان هلال‌احمر برای کارآفرینی گفت: پیشتر رویدادی برای ایجاد شتاب‌ دهنده‌ها در کسب و کارهای خرد برگزار شد و در حال حاضر با همکاری سازمان اجتماعی کشور، در حال ایجاد این شتاب‌ دهنده‌ها هستیم.

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر درباره برنامه‌های این سازمان در هفته کودک نیز اظهار داشت: در مهرماه سال جاری، هفته جهانی کودک را پیش‌رو خواهیم داشت که این برنامه با مشارکت و همراهی کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر برگزار خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به آغاز سال تحصیلی، زنگ «صلح و دوستی» نیز همزمان با اول مهرماه در مدارس زده خواهد شد.

کریمی تصریح کرد: دانش‌آموزان مهم‌ترین گروه هدف سازمان جوانان هستند و غفلت از آنها، برابر با غفلت از آینده خواهد بود. در حال حاضر فعالیت ما در مدارس دولتی است اما به مدارس غیرانتفاعی نیز برای جذب نیرو و همکاری با آن ها، اعلام آمادگی کرده‌ایم.