آموزشی مهارت سخت‌کوشی و تلاش به بیش از ۲۲۰ نوجوان در استان اصفهان

معاون امور جوانان استان اصفهان، از انتقال آموزه‌های مربیان سخت‌کوشی و تلاش به نوجوانان این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: معاونت جوانان جمعیت هلال احمر این استان در راستای تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌های فعال در زمینه خدمت‌رسانی به جوانان و نوجوانان، اقدام به اجرای برنامه ارزنده و فراگیر مهارت آموزی به نوجوانان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و واحد سلامت نوجوانان مرکز بهداشت استان کرده است.
خانبازی تصریح کرد: در این برنامه ابتدا جوانان داوطلب و علاقه‌مند سراسر استان به منظور فراگیری مهارت‌های ارتباطی و تسهیلگری نوجوانان، در کارگاهی یک‌روزه مهارت‌های لازم را فراگرفتند.
وی افزود: این مربیان با حضور در شهرستان‌های خود، آموزش‌ها را به سایر مربیان شعب و نیز نوجوانان علاقمند منتقل کردند.
خانبازی تبیین کرد: در ادامه به همت جوانان پرشور داوطلب و کارشناسان فعال ۱۵ شعبه استان، تعداد ۲۲۵ نوجوانان در سراسر استان مهارت‌های مورد نیاز دوره نوجوانی را آموختند.
خانبازی با اشاره به مهارت ویژه این کارگاه اضافه کرد: مهارت سخت‌کوشی و تلاش، از مهارت‌های مورد تاکید این برنامه بوده و مفاهیمی همچون مهارت‌های ارتباطی، شکیبایی، انعطاف‌پذیری، تاب‌آوری، کارتیمی، همدلی، شادزیستن و خوش‌بینی و… به نوجوانان منتقل شده است.
خانبازی در پایان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران به ویژه مربیان این طرح تصریح کرد: امید است اجرای چنین برنامه‌هایی، گامی موثر در راستای ارتقای سلامت روان و توانمندسازی جوانان و نوجوانان عزیز میهنمان باشد.