اهدای خون، دانشجویان کرمانشاهی هدیه ای برای نجات جان انسانها در ایام محرم

اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر شهرستان کرمانشاه در ایام محرم حسینی با نذر خون خود به یاری نجات جان بیماران نیازمند به خون؛ به یاد ارباب بی سر خود شتافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اظهار کرد: خون سالم، نجات بخش زندگی است و همه روزه، در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کنند و عدم وجود فرآورده های خونی میتواند باعث مرگ بسیاری از همنوعانمان شود.

اسدیان تشریح کرد: طرح نذر خون همه ساله توسط اعضای سازمان جوانان، در راستای ترویج فرهنگ نوعدوستی، احترام به ارزش های انسانی، تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها همزمان با ایام ماه محرم اجرا می شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به اعتقادات مذهبی شان و عشق به سیدالشهدا (ع) و خاندان پاک آن حضرت با هرنیتی در ایام محرم نذر خود را با بخشیدن بهترین هدیه حیات و زندگی را به بیماران نیازمند خون ادا کردند.

اسدیان با بیان اینکه طرح نذر خون با مشارکت اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه های رازی،  علوم پزشکی و صنعتی واحد کرمانشاه و با هدف اهدای خون و ترویج این کار خداپسندانه اجرا شد اضافه کرد: این طرح به مناسبت ایام دهه اول محرم و گرامیداشت یاد حضرت سید الشهدا(ع) و ۷۲ تن از یاران وفادارشان با حضور کارشناس امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه و جمعی از اعضای فعال کانون های دانشجویی هلال احمر دانشگاه های رازی، علوم پزشکی و صنعتی واحد کرمانشاه در مرکز انتقال خون شهرستان کرمانشاه همزمان صورت گرفت.

وی در پایان افزود: جمعیت هلال احمر یک نهاد بشردوستانه است و به همه مردم جامعه تعلق دارد و جوانان هلال احمر با امر خداپسندانه اهدای خون وظیفه انسانی خود را نسبت به هموطنان کشور عزیزمان ادا کردند.