لبیک جوانان کرمانشاهی به ندای “هل مِن ناصر یَنصُرُنى” حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری "دلیل علی ذات الله" امام حسین(ع) همزمان با سرتاسر جهان در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به همت اعضا جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه خبر داد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری “دلیل علی ذات الله” امام حسین(ع) همزمان با سرتاسر جهان در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به همت اعضا جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه خبر داد.به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ در این مراسم معنوی که با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، پرسنل و اعضا جوانان جمعیت هلال احمر همراه بود، عزاداران حسینی ضمن عرض تسلیت به ساحت حضرت زینب سلام الله علیها، به ندای “هل مِن ناصر یَنصُرُنى” سید و سالار شهیدان لبیک گفتند.

مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن بیان این خبر تشریح کرد: در هشتمین روز از محرم الحرام سال ١۴۴١ ه.ق و همزمان با شب تاسوعای حسینی، هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه عزاداری با شکوهی را با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای جوانان این شعبه و سخنرانان و ذاکرین اهل بیت برگزار کردند تا یاد و خاطر شهدای دشت نینوا را به پا دارند.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران وفادارشان افزود: جوانان هیئت حضرت علی اکبر (ع) همه ساله در ایام محرم و صفر برنامه‌های مذهبی و فرهنگی را در شعب جمعیت هلال احمر سراسر کشور ویژه اعضا برگزار می‌کنند.

اسدیان اذعان کرد: ستاره ۳۴ ساله آسمان کربلا و بزرگ‌ترین یار و یاور امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) یعنی چهره درهم کشیده و این نام نشان از صلابت و توانمندی سقای کربلا دارد. او به اندازه‌ای محو یار شده بود که بر امواج دل انگیز آب روان، لب‌های خشکیده محبوب خود را در نظر آورد و داغ تشنگی را از یاد برد. رشادت، وفاداری و فروتنی عباس(ع) یکی دیگر از برگ‌های زرین عاشورا است که همه را به شگفتی واداشته است.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی آرایش سیاسی گرفته اند و ما باید برای عبرت گرفتن از تاریخ عاشورا و جلوگیری از تکرار شکست هایی که مسلمانان در طول تاریخ از دشمنان خوردند، جوانان را در مسیر ولایت حرکت دهیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در پایان افزود: برپایی مراسم عزاداری در ایام محرم موجب تغییر درونى انسان می شود و آدمى می کوشد تا آرمان های اهل بیت(ع) را در خود درونی سازد و روحیه ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی را بیاموزد.