اعضا کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان قصر شیرین در سوگ سرور وسالار اقامه عزا کردند


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری خامس آل عبا در کانون های دانش آموزی و پیش دبستانی جمعیت هلال احمر شهرستان قصرشیرین به همت هیئت جوانان حضرت علی اکبر (ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن بیان این خبر خاطر اذعان کرد: در هشتمین روز از ماه محرم و منتصب به نام شهید نوجوان دشت کربلا حضرت علی اکبر (ع)، هیئت حضرت علی اکبر (ع) در کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان قصر شیرین عزاداری با شکوهی را با حضور اعضای این کانون ها برگزار کردند تا یاد و خاطر شهدای دشت کرب و البلا را به پا دارند.

اسدیان خاطرنشان کرد: حضرت علی اکبر(ع) نخستین فردی بود که از بنی‌هاشم به میدان رفت و به ندای «هل مِن ناصر یَنصُرُنى» پدر خود پاسخ داد او که فرزند بزرگ امام است و نزدیک‌ترین فرد به ایشان بود چون غربت پدر را در میان خیل گرگ‌های خون آشام کوفه و شام می بیند، از همه یاران و افراد خاندان پیشی می گیرد و خود را در راه آرمانی فدا می‌کند و گام به میدان می‌نهد تا حجت را تمام کند و شوق رسیدن به فیض شهادت را در دل یاران امام حسین(ع) قوت بخشد.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی آرایش سیاسی گرفته اند و ما باید برای عبرت گرفتن از تاریخ عاشورا و جلوگیری از تکرار شکست هایی که مسلمانان در طول تاریخ از دشمنان خوردند، جوانان را در مسیر ولایت حرکت دهیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در پایان افزود: برپایی مراسم عزاداری در ایام محرم موجب تغییر درونى انسان می شود و آدمى می کوشد تا آرمان های اهل بیت(ع) را در خود درونی سازد.