بسته خبری شرکت در همایش شیرخوارگان حسینی


از حضور جوانان در مراسم شیرخوارگان حسینی تا ایستگاه سلامت در همایش شیرخوارگان

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ همزمان با سراسر کشور مراسم شیرخوارگان حسینی در استان بوشهر برگزار شد.

۱۵ شهریور مصادف با پنجم محرم مراسم شیرخوارگان حسینی با محوریت بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر در سراسر استان برگزار شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: اعضای جوان این جمعیت نیز ضمن حضور و ارائه برخی خدمات به شرکت کنندگان در قالب تیم های پشتیبانی و سحاب در این مناسبت مشارکت کردند.

وی افزود: جوانان ما باید با سیره و مبانی زندگی اهل بیت آشنا شده و آن را چراغ راهی برای آینده خود قرار دهند.

ایستگاه نقاشی در همایش شیرخوارگان

در حاشیه همایش شیرخوارگان حسینی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان برگزار گردید. معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به این خبر گفت: این همایش بصورت یک حرکت ملی در سراسر کشور برگزار می شود که ما نیز به سهم خود در اشاعه فرهنگ حسینی به مشارکت می پردازیم.

آمنه غریبی افزود: در راستای آشنایی کودکان با سیره زندگی اهل بیت و رشادت های جوانان و نوجوانان دشت کربلا در حاشیه این همایش ملی ایستگاه نقاشی با محوریت حضرت علی اصغر علیه الاسلام و کربلا برپا گردید.

وی تصریح کرد: یکی از آموزش های موثر فعالیت های بصری است و در سنین پایین تر می توان ارتقا دانش را با ایجاد این ایستگاه های نقاشی نهادینه کرد.

ایستگاه سلامت در همایش شیرخوارگان

در حاشیه برگزاری همایش ملی شیرخوارگان حسینی جوانان این سازمان به برگزاری ایستگاه سلامت پرداختند. معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان این خبر گفت: یکی از طرح هایی که این سازمان در مراسمات و اجتماعات نسبت به برگزاری آن اقدام می نماید ایستگاه های سلامت می باشد.

آمنه غریبی تصریح کرد : این همایش نیز از اجتماعات مذهبی مهمی در کشور بشمار می آید. وی افزود: جوانان در این ایستگاه به انجام تست های غربالگری های فشارخون و قند خون پرداختند.