سرپرست سازمان جوانان: جوانان هلال‌احمر به کربلای معلی اعزام می‌شوند

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در سال جاری تعداد محدودی از جوانان فعال عضو این سازمان به کربلای معلی اعزام شدند که بر اساس نیاز و با برنامه‌ریزی، سال آینده شاهد حضور گسترده جوانان برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ علی گنج‌کریمی افزود: در حال رایزنی و ایجاد مقدمات و زیرساخت‌هایی در راستای اعزام اعضای جوانان فعال این سازمان به کربلا معلی برای خدمت رسانی به زوار در اربعین هستیم.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با با اشاره به فعالیت های فرهنگی جوانان هلال احمر در قالب هیات رهروان حضرت علی اکبر (ع) گفت: ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه از سوی اعضای فعال کانون های ۶ گانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب هیات علی اکبر(ع) از هشتمین روز ماه محرم منتصب به روز علی اکبر(ع) و تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح کشور انجام می شود.

گنج کریمی افزود:  فعال سازی تیم های سحاب و ارائه خدمات اولیه امدادی، نصب چادر و ارائه خدمات بشردوستانه، ارائه خدمات امدادی و کمک های اولیه در مراکز تجمع هیات های مذهبی، برپایی ایستگاه های صلواتی و سایر خدمات برنامه ریزی شده از سوی دبیران و اعضای فعال کانون ها و فعالیتهای زیست محیطی از فعالیت های فرهنگی جوانان هلال احمر است که در سراسر کشور انجام می شود.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) بزرگترین شخصیت آزادیخواه تاریخ بشریت است و قیام او درس ایستادگی و آزادگی دارد. این امام همام آگاهانه مسیر خود را انتخاب کرد و ‌به مبارزه با ظلم پرداخت و راهی روشن برای بشریت ترسیم کرد تا با حرکت در این مسیر خود را از جور ظالمان نجات دهد.

گنج کریمی اضافه کرد: با این شناخت جوانان و نوجوانان عضو این سازمان ضمن شرکت در مجالس عزاداری سیدالشهدا(س) و برپایی هیات های عزاداری، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا می دهند تا حق خواهی و حق گویی ایشان، به‌ عنوان سرمشق تمام مراحل زندگی‌ شان باشد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مهم‌ترین هدف از قیام کربلا و نهضت عاشورا را اصلاح جامعه و مهم‌ترین دستاورد آن را پرورش و ساختن انسان‌های مصلح برای نجات جامعه بشری ذکر کرد و گفت: بارزترین ویژگی امام حسین(ع) روح بزرگ ایشان و عزت و سربلندی است.

وی ادامه داد: ظرفیت ماه محرم و برپایی مجالس عزای حسینی در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا در عزای شهدای کربلا در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش فرصت بزرگی و مناسبی برای ترویج اهداف بشر دوستانه است.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به طور موثری اداره و هدایت کنند.