از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم


همزمان با روز هشتم محرم و به سنت سنوات گذشته، مراسم معنوی عزاداری جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر قم در رثای سید و سالار شهیدان و یارانش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در روز هشتم محرم هیئت رهروان حضرت علی اکبر علیه السلام هلال احمر قم، امسال هم دسته عزاداران حسینی جوانان، با همراهی داوطلبان عاشورایی و امدادگران از جمعیت هلال احمر استان قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) اقامه عزا کرد.

در این مراسم معنوی که با حضور مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمر همراه بود، عزاداران حسینی ضمن عرض تسلیت به ساحت بانوی کرامت، با برافراشتن پرچم سرخ شهدای عاشورا با سید و سالار شهیدان تجدید پیمان کردند.

یادآور می شود؛ اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر قم پس از قرائت زیارت عاشورا در قالب دسته عزاداری، ضمن مرثیه خوانی و زنجیر زنی با حرکت به سمت حرم، به عزاداری پرداختند.

برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع نذری توسط داوطلبان از دیگر بخش های مراسم سالانه عزاداری داوطلبان عاشورایی در هشتمین روز از ماه محرم بود.

همچنین؛ هیئت عزاداری پیروان حضرت علی اکبر (علیه السلام) ویژه خواهران جمعیت هلال احمر قم نیز در هشتمین روز از ماه محرم، با حضور در مرکز امور جوانان، پس از قرائت زیارت عاشورا، به عزاداری و سوگواری پرداختند.

در این مراسم که با سخنرانی در موضوع سیره و زندگی امام حسین و مرثیه خوانی مداحان همراه بود، خواهران عزادار عرض ارادت خود را به ساحت حضرت سیدالشهدا ابراز کردند.

گفتنی است، این مراسم همانند سال های گذشته با حضور عزاداران حسینی پای سفره ی کرامت نذری متبرک حضرت سید الشهداء علیه السلام به پایان رسید.