مشارکت سازمان جوانان در اجرای جشنواره کشوری ایتات (ایده‌ها و تجربیات آموزشی و تربیتی)

جشنواره کشوری ایتات (ایده‌ها و تجربیات آموزشی و تربیتی) با هدف تقویت خلاقیت و ارتقا توانمندی معلمان و مربیان و اساتید و همچنین گردآوری ایده‌های تربیتی نوآورانه با حضور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در آبان ماه 98 برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ این جشنواره به‌صورت مردمی اما با مشارکت سازمان‌های مختلفی همچون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش‌وپرورش، مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق(ع)، مجله نوآفرین، مؤسسه برهان و پردیس تربیتی توانا برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، طی جشنواره ایتات، ایده‌ها و تجربیات آموزشی و تربیتی از سراسر کشور گردآوری می‌شوند. این جشنواره در دو مرحله مقدماتی و کشوری برگزار خواهد شد.

یادآور می شود؛ ۵۰ ایده در این جشنواره توسط صاحب‌نظران و فعالان حوزه تعلیم و تربیت داوری و انتخاب و برای دوره نهایی ارسال می‌شوند که از این میان ۱۵ ایده برتر بر روی سکوی جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود و جوایزی نقدی برای حمایت از اجرایی شدن ایده‌ یا ترویج تجربه ایشان، تعلق خواهد گرفت.

همچنین ۱۵ ایده برتر که امکان اجرایی شدن آن‌ها وجود داشته باشد برای جذب سرمایه‌گذار در اختتامیه جشنواره به نمایش درمی‌آید و سایر طرح‌ها و ایده‌ها که در چارچوب ۵۰ ایده برتر به دوره نهایی ارسال‌شده بودند نیز برای جذب سرمایه‌گذار در نمایشگاه ایتات در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

از جمله ویژگی‌های این جشنواره می توان به، مردمی بودن، تمرکز بر ایده‌های خلاقانه، مسئله محوری و نوآوری بر مسائل تربیتی اشاره کرد.