سرپرست سازمان جوانان هلال احمر در اختتامیه اردوهای نشاط و امید در یزد: سازمان جوانان هلال احمر، نقطه امیدی برای همه ارکان نظام است/۱۸ هزار کانون هلال احمر در کشور فعال است

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر در اختتامیه اردوهای نشاط و امید در استان یزد گفت: سازمان جوانان هلال احمر با رویکرد و برنامه های خود، نقطه امیدی برای همه ارکان نظام است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ علی گنج کریمی در آئین اختتامیه اردوهای منطقه ای نشاط و امید منطقه ای که به میزبانی جهان شهر یزد با حضور شورای معاونین سازمان جوانان ،معاونین جوانان هلال احمر استانها ، مدیرعامل و مسولین استانی در سالن همایش های شهدای امدادگر هلال احمر استان یزد برگزار شد عنوان کرد : شورای معاونین و جمعیت هلال احمر تلاش زیادی برای برگزاری اردوها داشته اند که جای تقدیر دارد.

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر افزود:امید عنصری مهم در موفقیت و لازمه روحیه جوانی است و جوانان هلال احمر با امید و نشاط، گام های مهمی در مسیر خدمت برداشته اند.

وی اظهار کرد: امروز سازمان جوانان هلال احمر با رویکرد و برنامه های خود، نقطه امیدی برای همه ارکان نظام است.

گنج کریمی بیان کرد:در جهت عضویت جوانان در هلال احمر و همکاری های مختلف با ستادهای اجرایی کارنامه خوبی از فعالیت ها وجود دارد.

وی تصریح کرد:همچنین در بحث مقابله به آسیب های اجتماعی و خدمت رسانی در حوزه های مختلف نگاه ویژه ای به جوانان داریم و به طور کلی در سازمان به صورت عملیاتی به جوانان نگاه می کنیم.

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد:در تلاشیم برنامه مدون دو ساله ای را در راستای توسعه برنامه ها ارئه دهیم و بر اساس اسناد بالادستی وارد همه حوزه ها شویم و به خدمت بپردازیم.

گنج کریمی افزود:در تنگناهای بودجه ای توان زیادی برای تحقق اهداف نداریم و با توجه به اینکه ۱۸ هزار کانون هلال احمر شامل کانون های طلاب و جوانان و دانشجویی و نونهالان در کشور فعال است امیدواریم بتوانیم برنامه های بیشتری در جهت نشاط اجتماعی جوانان هلال احمر برنامه ریزی کنیم.

وی بیان کرد:بودجه زیادی برای انجام برنامه های نشاط و اردویی نیاز است و ما با وجود محدودیت ها در تلاشیم برنامه ها توسعه یابد و دوستی ها در اردوها شکل بگیرد.

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر عنوان کرد:هر یک از دبیران در کانون ها باید تلاش خوبی در جهت جذب جوانان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد:در برنامه پنجم توسعه، چشم اندازی که ترسیم شده است که امیدواریم به آن دست یابیم.

گنج کریمی گفت:یزد در میزبانی از اردوها تلاش زیادی داشته و استان های زیاد دیگر نیز که میزبان اردوها بوده اند و دیگر کسانی در این برنامه دها سهیم بوده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم ،آخرین اردوهای دوستی را در همدان خواهیم داشت و پایان اردوهای نشاط و امید امشب می باشد و امیدواریم بتوان برنامه های بیشتری را برای نشاط جوانان طراحی کنیم.

اردوها فرصتی برای یافتن دوستان و تمرین فعالیت های گروهی و استفاده از خرد جمعی است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در مراسم اختتامیه اردوهای نشاط و امید ویژه دختران در استان یزد گفت جوانان با ایده های خلاقانه می توانند یاریگر سازمان باشند چرا که ایده‌های خلاقانه جوانان و مشارکت آن ها در فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر اثر گذار است.

دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد  با اشاره به فعالیت های اجتماعی در جامعه ای که جوانان باید آینده آن را بسازند و در آن نقش موثر ایفا نمایند، افزود: حضور شما در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای خدمت به انسان ها، ترویج احترام و تکریم انسان ها و همچنین ترویج فرهنگ انسان دوستی و گسترش صلح و دوستی پایدار در جامعه ارزشمند است، و این همراهی و حرکت شما نشان داده است، دختران همواره دوشادوش مردان در جامعه حرکت کرده اند.

وی از اعتماد سازمان جوانان هلال احمر کشور جهت واگذاری دو دوره خواهران و برادران اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید تشکر کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : سعی کردیم در اردوهای امسال که برای اولین بار یصورت منطقه ای برگزار و استان یزد میزبان چهار استان بود برنامه های متفادتی ببنیم و کارگاه های اموزشی که اثرگذاری بیشتر و خود دبیران و اعضا را درگیر کار و فعالیت کنیم  و بصورت گروهی در کارگاه ها به گفتگو پرداخته و از نطرات هم بهره مند شوند .

حرازی زاده تصریح کرد: عظمت و جایگاه فعالیت‌های شما بسیار بالاست و تاثیرگذاری شما برای از بین بردن آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد است.