اردوهای منطقه ای نشاط و امید ویژه دختران دبیران کانون های دانشجویی و جوانان به میزبانی جهان شهر یزد

اردوهای منطقه ای نشاط و امید ویژه دختران سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به میزبانی هلال احمر استان یزد و با حضور 4 استان در یزد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : اردوی منطقه‌ای نشاط و امید با عنوان «نشاط جوانی، مشارکت اجتماعی» با حضور ۴ استان کشور در یزد آغاز و در سه منطقه ابرکوه ، اردوگاه شهدای امدادگر هلال احمر واقع در علی آباد و یزد ادامه دارد.

وی گفت : در این اردو دبیران دختر کانون‌های دانشجویی، جوانان و روستایی جمعیت هلال احمر از استان های خراسان جنوبی ،فارس ، کرمان و یزد حضور دارند.

میرحسینی گفت : اردو با بازدید از مناطق گردشگری و تاریخی شهرستان ابرکوه آغاز و همچنین موسیقی محلی نیز اجرا شد و دبیران همچنین از صنایع دستی شهرستان ابرکوه بازدید داشتند.

این مقام مسئول عنوان کرد : کارگاه‌های عملی-آموزشی کمک های اولیه روان شناختی ، ارزش گذاری کار داوطلبانه ، کارگاه های آموزشی دبیران مجامع ،کوهنوردی ،سفالگری ، کارگاه تئوری و عملی ستاره شناسی و رصد ستارگان با حضور کانون نجوم هلال احمر استان یزد، مسابقات فرهنگی و ورزشی ، آیین سنتی پخت سیب کلوخک ، موسیقی سنتی ابرکوه ، بازدید از اماکن تاریخی و صنایع دستی تفت و یزد و … از جمله برنامه‌های این اردو می باشد.

وی اضافه کرد :  هدف از برگزاری اردوی نشاط و امید افزایش مشارکت اعضای جوان در تصمیم گیری و زمینه سازی برای برقراری مستمر اعضا با این جمعیت به منظور بهره مندی از ظرفیت آنهاست.