حیات بخشی پس از مرگ

اعضای بدن جوان 21 ساله جمعیت هلال احمر استان البرز، پس از مرگش نیز حیات‌بخش شدند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛محمدباقر خلفی ضمن تسلیت به خانواده عضو جوان جمعیت هلال احمر، گفت: مینا مولایی که از سال ۹۴عضو جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ بود، روز گذشته بخاطر خونریزی مغزی در سن ۲۱سالگی درگذشت و اعضای بدنش به سه انسان حیات بخشیدند.

وی درباره فعالیت عضو جوان در هلال احمر، بیان کرد: حضور در مسابقات رفاقت مهر، طرح پیمان، مانورها، طرح دادرس و غیره از فعالیت‌های این عضو در شهرستان ساوجبلاغ بود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به اینکه این جوان هلال احمری زمان حیات در فعالیت‌های بشردوستانه و خدمت به هموطنان پیشقدم بود، اظهار کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه و سیل زدگان، کنترل داوطلبانه قندخون و فشارخون هموطنان در برنامه‌ها و هشدار به جوانان برای پیشگیری از اعتیاد از فعالیت‌های این جوان نوع‌دوست و داوطلب‌ هلال احمری بوده است.

وی تصریح کرد: مینا مولایی روز پنجشنبه بخاطر سردرد به مرکز درمانی امام جعفر صادق(ع) مراجعه کرد و پزشکان بعد از معاینات متوجه خونریزی مغزی شدند.

وی با بیان اینکه مولایی دانشجوی دوره کارشناسی بعد از انجام عمل جراحی برای دو روز در کما رفت، ادامه داد: روز گذشته پس از تایید مرگ مغزی وی از سوی پزشکان بیمارستان موضوع اهدای عضو به خانواده وی مطرح شد.

خلفی اهدای عضو را نماد فداکاری و ایثار خانواده‌های ایرانی برای نجات بیماران دانست و افزایش آمار اهدای عضو توسط مردم ایران را در سال‌های اخیر نشان از ویژگی مردم نوع دوست کشورمان اعلام کرد و افرود: روز گذشته خانواده مرحومه مولایی با رضایت قلبی و در اقدامی خداپسندانه قلب و دو کلیه دختر جوان را در بیمارستان سینای تهران برای نجات جان هموطنان دیگر اهدا کردند.

به گفته خلفی، پدر مینا مولایی درخصوص اهدای عضو دخترش گفته‌بود: از اینکه با اهدای اعضای بدن فرزندم، تعدادی بیمار زندگی دوباره یافته‌اند و نشاط به خانواده‌هایشان بازگشته است بسیار خرسند هستم و امیدوارم که ثواب این اقدام حسنه به روح فرزندم آرامش دهد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: بشردوستی مرحومه مولایی با اهدای سه عضو بدنش به بیماران نیازمند بعد از فوت نیز تداوم داشت.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. ezzatimohammad says:

    ضمن عرض تسلیت خدمت خانواده ی مولایی و خواجه وند از خدواند منان برایتان طلب صبر دارم و این کاره خدا پسندانه را هر گز از یاد نمیرود . و برای او طلب امرزش از خداوند را دارم

Comments are closed.