ویژه برنامه جشن عید غدیر، عید ولایت با حضور جوانان هلال احمر استان ایلام


معاون امور جوانان هلال احمر استان از ویژه برنامه های عید سعید غدیر خم در شعب این جمعیت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری با تبریک عید غدیر خم، عید ولایت، به تشریح اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر و خط مشی این سازمان که همواره منیات و منش مولا علی(ع) را الگو قرارداده است پرداخت.

وی تاکید کرد: رنگ و بوی غدیری به خود گرفتن در زمانه ما و نشانه صدق ادعای ما برای تبعیت از دستور پیامبر خاتم(ص) در جریان غدیر، همان لبیک به وجود مقدس امام عصر(عج) می باشد.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین عید امت اسلامی عید سعید غدیرخم است که از آن به «عیدالله الاکبر» تعبیر نموده اند، اظهار داشت: در عظمت و بزرگی این عید همین بس که قرآن کریم تنها همین روز را مایه مایوس شدن کفار و اکمال دین دانسته و در باره آن فرموده است که “امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم و اسلام را برای شما به عنوان آئینی برگزیدم”.

علی اکبری اظهار داشت: این ویژه برنامه ها شامل جشن عید غدیر با همکاری اداره ارشاد اسلامی در جمعیت شهرستان مهران، پیاده روی خانوادگی در جمعیت شهرستان ملکشاهی، برپایی ایستگاه سلامت توسط اعضا جوانان شهرستان ایلام، برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت شهرستان ایوان و برگزاری مسابقات ورزشی بین اعضا جوانان و امدادگران در جمعیت هلال احمر شهرستان چرداول در این ایام برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم افزود: این مراسم با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه ، تبیین جایگاه امامت و ولایت ، بزرگداشت اعیاد مذهبی و ایجاد فضای معنوی و شاد در این ایام در بین جوانان هلال احمر استان ایلام برگزار شد.