از قـربـان تـا غـدیـر همـراه بـا جـوانـان اصفـهـانی


در راستای گرامیداشت دهه ولایت و امامت همچنین بزرگداشت اعیاد قربان و غدیرخم، برنامه‎های بشردوستانه، فرهنگی و آموزشی متنوعی توسط جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: با توجه به اهمیت اعیاد با برکت قربان و غدیر خم همچنین تقارن با مناسبت‎های متنوع، جوانان فعال این استان برنامه‎های مختلفی برنامه‎ریزی و اجرا کردند.

از برگزاری کارگاه مهارت‎های زندگی تا برپایی نمایشگاه چلچراغ در شهرضـا

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا گفت: به مناسبت دهه ولایت با همکاری اداره بهزیستی کارگاه آموزشی مهارت‎های زندگی ویژه پرسنل و اعضاء فعال کانون جوانان و طرح اوقات فراغت با سخنرانی کارشناس اداره بهزیستی در سالن آموزش برگزار شد.

سید حسام سجادی تصریح کرد: این کارگاه با هدف بالا بردن سطح علمی اعضاء و پرسنل در راستای افزایش مهارت‎های خودآگاهی، تصمیم‎گیری و حل مسئله و… و تکمیل پرسشنامه، با ویژگی‎های احساسی، جسمانی و خصوصیات رفتاری به صورت علمی و عملی آشنا شدند.

وی افزود: این دوره به مدت ۳ جلسه پنجشنبه‎های هر هفته از ساعت ۱۰-۱۲ صبح برگزار و در پایان کلاس گواهی حضور در دوره به تمامی شرکت کنندگان اعطا می‎شود.

سجادی با اشاره به دیگر برنامه اجرا شده در این شهرستان تبیین کرد: جشنواره فرهنگی هنری مردمی چلچراغ با نمایش آثار و توانمندی‌های هنری هنرمندان شهرستان شهرضا و اعضای شرکت کننده در طرح اوقات فراغت، در فرهنگسرای شهید همت همزمان با دهه ولایت برپا شد.

سجادی تصریح کرد: نمایشگاه فرهنگی چلچراغ هنر با هدف آشنایی عموم مردم با آثار هنری در رشته‎های صنایع دستی از قبیل میناکاری، قلم‎زنی، سفالگری، خطاطی، نقاشی، طراحی و کلاس‎های فنی حرفه‎ای همچنین طرح اوقات فراغت جمعیت هلال احمر و دیگر ادارات برپا شده است.

وی افزود: این نمایشگاه با حضور فرماندار، شهردار، مسئولین شهرستان و کارشناسان جمعیت هلال احمر با هدف تشویق اعضا به فعالیت‎های هنری و کارآفرینی و خلاقیت اعضا به همراه برپایی ایستگاه سنجش سلامت افتتاح شد.

سجادی اضافه کرد: از دیگر برنامه‎های اجرا شده برای مراجعه کنندگان می‎توان به مسابقه نقاشی، دلنوشته به امام علی(ع) و… اشاره نمود که به نفرات برتر مسابقات، جوایزی مانند کیف کمک‎های اولیه، بادکنک و… اهداء شد.

از عید قربان تا عید غدیر در اصفهـان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: ویژه برنامه‎های دهه ولایت با عنوان «لبیک یا رسول الله (ص)» با بخش‎هایی نظیر بازدید از مرکز توانبخشی جانبازان و آزادگان و دلجویی از این عزیزان همزمان با سالروز ورود آزادگان، برگزاری جشن و مولودی خوانی، غبارروبی مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ این بزرگان برگزار شد.

شهریار انصاری تببین کرد: همچنین برگزاری جشن عیدانه ویژه غنچه‎های هلال احمر با همکاری و مشارکت خیریه کلبه نیکان با حضور ۱۰۰ نفر از نوگلان هلال احمر همراه با اجرای قصه گویی غدیر، شعرخوانی، نمایش خلاق، بازی و سرگرمی با هدف آشنایی این عزیزان با شخصیت والای حضرت علی علیه السلام و تبیین واقعه غدیر خم به زبان ساده از دیگر برنامه‎های این اعیاد بوده است.

وی افزود: هدف از برگزاری و اجرای این برنامه‎ها بزرگداشت بزرگترین عید شیعیان جهان و تبیین جایگاه امامت و ولایت در بین مردم، گسترش و تعمیق وحدت بین مسلمانان و ترویج فرهنگ غدیری توسط جوانان در جامعه بوده است.

دهه ولایت در جمعیت هلال احمر دهاقـان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان ضمن گرامیداشت دهه ولایت گفت: همزمان با عید قربان، کاروان نیکوکاری جمعیت هلال احمر دهاقان با هدف ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و درمانی در راستای تکریم و کمک‎رسانی به خانواده‎های نیازمند به روستای کم برخوردار دزج اعزام شد.

داریوش بهرامی تصریح کرد: برپایی ایستگاه‎های سنجش و پایش سلامت، آموزش مهارت‎های زندگی، آموزش احکام، آموزش امداد در ۱۰ دقیقه، آشنایی با اقلام امدادی ویژه کودکان، نقاشی، مسابقه دارت، توزیع بسته‎های غذایی و دیدار با خانواده معزز شهدا از برنامه‎های اجرایی کاروان نیکوکاری در راستای توسعه فعالیت‎های عام المنفعه و بشردوستانه بوده است.

وی افزود: غنچه‎های هلال بهشت نیز همزمان با دهه ولایت با هدف ترویج روحیه نوع دوستی و مهرورزی با کودکان توانخواه دیدار و از آنها دلجویی کردند.

داریوش بهرامی تبیین کرد: در راستای پاسداشت مقاومت و ایستادگی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس نیز، پرسنل و اعضاء جوان جمعیت هلال احمر دهاقان با حضور ریاست و کارمندان اداره بنیاد شهید شهرستان، همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی به دیدار خانواده معظم شهدا و دیدار با آزادگان سرافراز شهرستان پرداختند.

بهرامی در پایان اضافه کرد: آیین عطر افشانی و غبارروبی گلزار مطهر شهدا توسط کانون روستایی قمبوان، برگزاری ختم قرآن مجید توسط کانون دانش آموزی، دیدار و تجلیل با مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزاری ختم یا علی، برگزاری جلسه سخنرانی و صرف صبحانه از فعالیت‎های انجام شده توسط جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان در ایام دهه ولایت می‎باشد.