گپی با زوج‌های هلال‌احمری به بهانه روز ازدواج؛ ما دو نفر بودیم که خستگی نداشتیم

گپی با زوج‌های هلال‌احمری به بهانه روز ازدواج؛ ما دو نفر بودیم که خستگی نداشتیم.

 

همراه هم هستند و نامشان به نام هم گره خورده است. «زوج هلال‌احمری» در هر استان و هر شهری که باشند، نام و آوازه فعالیت‌هایشان با هم جمع زده می‌شود و در تجربه‌های هم شریکند. فرقی نمی‌کند این آشنایی در هلال‌احمر و با شروع فعالیتهای داوطلبانه رقم خورده باشد یا درهای دنیای کارداوطلبانه بعد از ازدواج به روی همسر باز شده باشد؛ زوج‌های هلال احمری حالا دنیای مشترکی دارند و یکدیگر را همراهی می‌کند.

پیام هلال در شماره ۴۶۵ نوشت: همراه هم هستند و نامشان به نام هم گره خورده است. «زوج هلال‌احمری» در هر استان و هر شهری که باشند، نام و آوازه فعالیت‌هایشان با هم جمع زده می‌شود و در تجربه‌های هم شریکند.

فرقی نمی‌کند این آشنایی در هلال‌احمر و با شروع فعالیتهای داوطلبانه رقم خورده باشد یا درهای دنیای کار داوطلبانه بعد از ازدواج به روی همسر باز شده باشد؛ زوج‌های هلال احمری حالا دنیای مشترکی دارند و یکدیگر را همراهی می‌کند. تحمل شیفتهای وقت و بی‌وقت پایگاه‌های امداد و نجات، سفر به روستاهای محروم کشور برای توزیع اقلام و کمک‌های مردمی، شرکت در مانورها و اردوهای آموزشی و … برای زوجهای امدادگر و داوطلب راحت‌تر شده است. هفته ازدواج، بهانه‌ای است برای نشستن پای حرفهای تعدادی از این زوج‌ها.

زوج هلال احمری خراسان جنوبی؛ به دنیای هلال خوش آمدی

بیش از یک سال از ازدواجشان می‌گذرد و حالا یکی در پایگاه امداد و دیگری در کانون جوانان شهرستان حاجی آباد فعالیت می‌کنند. زوج هلال احمری اهل خراسان جنوبی این روزها بیش از گذشته به فعالیت در جمعیت مشغول هستند و
از آن‌ها به عنوان اعضای فعال جوانان و امداد و نجات استان یاد می‌شود.

«فاطمه قادری» می‌گوید :«همسرم به دلیل علاقه‌ای که به هلال احمر داشت، من را با این جمعیت آشنا کرد. ماه‌های اول فعالیت من در هلال احمر به شرکت در برنامه‌های سازمان جوانان و آموزش گذشت و حالا به عنوان دبیر کانون دانشجویی دانشگاه حاجی‌آباد فعالیت می‌کنم. فعالیت در هلال احمر علاقه مشترکی است که من و همسرم آن را دنبال می‌کنیم و به دلیل قرار
داشتن در فضای مشترک، درک بهتری از همدیگر داریم.»

یکی از بهترین خاطره‌هایش از جمعیت، خاطره روز تولدش در جمع کوچک هلال احمری‌های شهرستان برگزار شد و او را غافلگیر کرد : «همسرم آن روز در پایگاه شیفت بود و به بهانه‌ای من را به آنجا دعوت کرد. وقتی وارد پایگاه شدم دیدم دوستان هلال احمری ما آنجا هستند و جشن کوچکی برایم تدارک دیده‌اند. آن جشن نیم ساعته یکی از بهترین جشن تولدهایی بود که تا به حال تجربه کردم.»

«مهدی قادری» از تجربه فعالیت‌های مشترکشان در هلال احمر می‌گوید: «در برنامه‌ها و طرح‌های مشترکی مثل رفاقت مهر و دادرس و … در کنار هم حضور داشتیم و فعالیت کردیم. اینکه هر دو ما در یک زمینه مشترک فعالیت می‌کنیم باعث می‌شود درک خوبی از دنیای همدیگر داشته باشیم. هلال احمر دوستان خوبی نصیب ما کرده است که دنیای مشترکی با هم داریم و می‌توانیم در مورد دلخوشی‌ها و دغدغه‌هایمان در این جمعیت با آن‌ها حرف بزنیم.»